مکمل ورزشی

مکمل ورزشی

معمولا تعداد زیادی از ورزشکاران هم زمان با ورزش هایی که انجام می دهند ، برای بهبود و تقویت عضلاتشان از مکمل های ورزشی استفاده می کنند . مصرف این مکمل ها اگر زیر نظر متخصص باشد نه تنها ضرر ندارد بلکه کمک می کند تا شما سریع تر به اهدافتان برسید . اگر قصد استفاده از مکمل را دارید ، بهتر است با انواع آن ها و روش مصرفشان آشنا شوید .

انواع مکمل های ورزشی بر اساس کاربرد :

مکمل‌های ورزشی با اهداف متفاوت و در زمان‌های مختلفی مصرف می‌شوند . این مکمل‌ها معمولا سرشار از انواع ویتامین‌ها ، مواد مغذی و همچنین مواد موردنیاز برای بدن هستند که رسیدن به اندام دلخواه را برای ما ممکن می‌کنند . از جمله انواع مکمل بدنسازی بر اساس کاربرد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :
 • مکمل افزایش حجم خشک
 • مکمل افزایش حجم عضلات
 • مکمل حجم دهنده و افزایش وزن مانند مکمل‌های گینر
 • مکمل کاهش وزن
 • مکمل چربی سوز
 • مکمل بدنسازی برای افزایش قدرت و استقامت
همچنین مکمل ها بر اساس زمان مصرف نیز به دو دسته بعد از تمرین و قبل از تمرین تقسیم می شوند .

انواع مکمل های ورزشی بر اساس مواد سازنده :

تنوع مکمل های ورزشی به قدری بالا است که ورزشکاران ، به خصوص افراد مبتدی را سردرگم می کند . به همین دلیل شناخت مواد تشکیل دهنده آن ها به شما کمک می‌کند تا بهترین نوع را متناسب با نیازتان تهیه و مصرف نمایید .مکمل‌های ورزشی معمولا از مواد زیر تشکیل شده اند :پروتئین : مکمل های پروتئینی محبوب‌ترین نوع مکمل در میان ورزشکاران هستند . زیرا پروتئین های  بدنسازی به ایجاد عضله کمک می کنند و از همه مهم‌تر نقش چشمگیری در سوخت‌وساز بدن نیز دارند . از طرفی به دلیل اینکه ورزشکاران بیشتر در مقابل آسیب‌ قرار دارند و پروتئین هایی مثل
پروتئین وی به کاهش آسیب‌دیدگی‌ها کمک می‌کنند ، مصرف آن ها می تواند بسیار کمک کننده باشد .آمینواسید : از مهم‌ترین خواص آمینواسیدها می‌توانیم به ریکاوری و افزایش استقامت بدن اشاره کنیم . آمینواسیدهایی مثل ال کارنتین با افزایش سنتز پروتئین نقش مهمی نیز در عضله‌سازی دارند . آمینواسیدها به دو گروه ضروری و غیرضروری تقسیم می‌شوند ، ازآنجایی‌که فقط آمینواسیدهای غیرضروری در بدن تولید می‌شوند ، آمینواسیدهای ضروری را باید از طریق تغذیه و مکمل‌های خوراکی تامین کنید .کراتین : کراتین توسط کلیه‌ها ، کبد و لوزالمعده تولید شده و عضلات سراسر بدن ، آن را ذخیره می‌کنند . کراتین را به‌ عنوان ماده پشتیبان ماهیچه‌ها می‌شناسند که به رشد عضلات و بهبود عملکرد بدنی کمک می‌کند . مکمل‌های بدنسازی کراتین باعث بهبود عملکرد فعالیت ورزشی در طول زمان می شوند . کسانی که تمرین‌های مقاومتی انجام می‌دهند ، بیشترین مصرف‌کنندگان مکمل‌های کراتینی هستند .پروهورمون : پروهورمون ها استروئیدهای بسیار ضعیفی هستند که به‌عنوان مکمل‌های قانونی فروخته می‌شوند . این مکمل‌ها به افزایش طبیعی تستوسترون کمک می‌کند و قدرت و حجم ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد . پرو هورمون‌ها را به‌عنوان بهترین جایگزین برای استروئیدها می‌شناسند که عوارض جانبی بسیار کمی دارند .مولتی ویتامین : بدن ورزشکاران بیشتر از سایر افراد به ویتامین‌ها و املاح معدنی نیاز دارد . ازآنجایی‌که تامین انواع مولتی‌ویتامین‌ها از طریق رژیم غذایی به‌سختی انجام می‌شود ، مکمل‌های مولتی‌ویتامین برای ورزشکاران ضروری است .

مصرف مکمل های ورزشی برای چه کسانی مناسب است :

کلیه ورزشکاران و بدنسازانی که قادر به تامین مواد مغذی از طریق غذا نیستند ، بهترین کاندیدا برای مصرف مکمل محسوب می‌شوند . البته برای مصرف مکمل بدنسازی محدودیت سنی وجود دارد . درواقع مصرف این مکمل‌ها صرفا به افراد بالای ۱۸ سال و با دستور یا تجویز پزشک یا متخصص توصیه می‌شود ، بنابراین به‌طورخلاصه ، کلیه زنان و مردان ورزشکاری که بدنشان با کمبود مواد معدنی ، ویتامین‌ها ، کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها مواجه است ، با استفاده از مکمل‌های ورزشی ، زیر نظر متخصص می‌توانند این کمبودها را جبران کنند .

بهترین زمان مصرف مکمل‌های ورزشی :

طریقه مصرف انواع مکمل‌های ورزشی با یکدیگر متفاوت است . بعضی از مکمل‌ها را باید قبل از تمرین و برخی را بعد از ورزش مصرف کنید . بسیاری از مکمل‌ها را می‌توان از همان روزهای ابتدایی شروع تمرین مصرف کرد . بااین‌حال بعضی از پزشکان و مربیان ورزشی توصیه می‌کنند بعد از گذشت ۳ هفته از شروع تمرین‌های بدنسازی ، نسبت به تهیه و مصرف مکمل‌ها اقدام کنید .

عوارض مصرف مکمل های ورزشی :

بسیاری از ورزشکاران به‌دلیل ترس از عوارض مکمل های بدنسازی از مصرف این مواد خودداری می‌کنند . مکمل‌های بدنسازی اصل اگر مطابق با دوز توصیه‌شده توسط پزشک تغذیه یا مشاور ورزشی معتبر مصرف شود ، هیچ‌گونه عوارض جانبی خاصی به همراه نخواهد داشت .

خرید مکمل ورزشی :

خرید مکمل ورزشی مناسب می‌تواند نقش مهمی در عملکرد ورزشی شما داشته باشد . در هر زمان که بخواهید برای شروع ورزش حرفه‌ای ، از مکمل‌های بدنسازی استفاده کنید ، باید به نکات و مشخصه‌های زیادی توجه داشته باشید . حتی جنسیت ورزشکار هم می‌تواند در انتخاب نوع و برند مکمل موثر باشد . چیزی که شما به عنوان یک ورزشکار نیاز دارید، مکملی است که بتواند تمامی نیازهای پروتئین و ویتامین بدن شما را برای انجام حرکات سنگین ورزشی تامین کند . علاوه بر آن ، مکمل باید بتواند انرژی مورد نیاز را به شما برای تمرین‌های طولانی مدت بدهد و از خستگی زودهنگام شما جلوگیری کند .

قیمت مکمل های ورزشی :

ژن سبز به شما کمک می‌کند تا بهترین برندهای مکمل ورزشی را پیدا کرده و آن‌ها را با کیفیت ، ضمانت و قیمت مناسب خریداری کنید . [sc_fs_multi_faq headline-0="h2" question-0="آیا مکمل های موجود در ژن سبز اصل و معتبر هستند؟" answer-0="بله؛ کلیه محصولات موجود در ژن سبز برچسب وزارت بهداشت دارند و کاملا اصل هستند." image-0="" headline-1="h2" question-1="آیا بانوان هم می توانند از مکمل های ورزشی استفاده کنند؟" answer-1="بله؛ خانم های ورزشکار هم مانند مردان می‌توانند زیر نظر متخصص و بر اساس دستور او مکمل مصرف کنند." image-1="" headline-2="h2" question-2="آیا مکمل های ورزشی عوارض دارند؟" answer-2="عوارض مکمل های ورزشی صرفا درصورت مصرف بیشتر از دوز تعیین‌شده توسط پزشک یا مشاور بروز پیدا می‌کند ، بنابراین اگر مکمل اصل را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید و به دستور پزشک پایبند باشید ، دچار عوارض مکمل ورزشی نخواهید شد." image-2="" headline-3="h2" question-3="بهترین مکمل ها برای افزایش حجم خشک چه مکمل هایی هستند؟" answer-3="پروتئین وی ، کراتین ، گلوتامین ، بی سی ای ای و آمینو . چنانچه در دوره افزایش حجم خشک عضلانی پروتئین وی را مصرف می کنید دیگر نیاز به مصرف آمینو و بی سی ای ای نیست ، همچنین عکس این قضیه نیز صادق است. برای نتیجه گیری درست در هر دوره، تغذیه شما ملاک می باشد." image-3="" headline-4="h2" question-4="بهترین مکمل ها برای دوران کات چه مکمل هایی هستند؟" answer-4="پروتئین وی ایزوله ، کراتین، گلوتامین و بی سی ای ای. چنانچه در دوره ای پروتئین وی ایزوله مصرف می کنید دیگر نیاز به مصرف بی سی ای ای نیست . برای نتیجه گیری درست در هر دوره، تغذیه شما ملاک می باشد" image-4="" headline-5="h2" question-5=" معمولا بعد از چه مدت از شروع باشگاه میتوانیم مکمل بدنسازی مصرف کنیم؟" answer-5="از همان روز اول می توان شروع کرد ولی بهتر است طبق نظر پزشک یا مربی معتبر بعد از 3 هفته مصرف مکمل ها را شروع کرد." image-5="" headline-6="h2" question-6="چه رنج سنی می تواند از مکمل های بدنسازی استفاده کند؟" answer-6="افراد بالای 18 سال با توجه به رعایت دستور مصرف یا تجویز پزشک می توانند از مکمل های ورزشی استفاده کنند." image-6="" count="7" html="true" css_class=""]

مادر و کودک

مادر و کودک

بسیاری از والدین برای اینکه کودکشان رشد بهتری داشته باشد و قوی‌تر و باهوش‌تر گردد ، چه در دوران بارداری و چه پس از تولد کودک باید به او مکمل‌های گوناگونی دهند . کودکان هم مانند بزرگ‌سالان نیازمند ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند ، درصورتی‌که تغذیه کودک مناسب و کافی باشد و به‌موقع و با رعایت اصول غذای کودک را شروع کنید و غذاهای متنوع و تازه تهیه‌شده را به کودک بدهید نیازی به استفاده از مکمل‌های غذایی نیست اما در غیر این صورت شما باید برای رشد بهتر کودک به او مکمل‌هایی را بدهید ، اما نکته اینجاست چه مکملی؟ در چه بازه سنی؟ چه مدت باید مصرف گردد تا برای سلامت کودک مناسب باشد .نکته مهم دیگر این است که علاوه بر کودک ، مادر هم باید تغذیه مناسب داشته باشد که در صورت عدم رعایت می‌تواند سلامت جنین را به خطر بیندازد بنابراین مصرف برخی مکمل‌ها در دوران بارداری نیز با مشورت پزشک توصیه می‌شود .

مکمل کودکان 

بخش اعظمی از سلامت افراد را تغذیه دوران کودکی آن ها تامین می کند. از این رو متخصصین به طور ویژه ای به تغذیه کودکان نگاه می کنند. یکی از مواردی که سلامتی آن ها را تضمین خواهد کرد ،
مکمل کودکان است .مکمل کودکان به منظور ارائه مواد مغذی برای کسانی در نظر گرفته شده که به مقدار کافی این مواد را مصرف نمی کنند. مکمل های غذایی شامل ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب و سایر موادی است که به شکل قرص، کپسول، شربت و … عرضه می شوند.البته تنها مقادیر مشخصی از هر ماده مغذی برای عملکرد بدن مورد نیاز است و بیشتر از آن لزوماً بهتر نیست. حتی در دوزهای بالا امکان بروز عوارض جانبی وجود دارد. متخصصان تنها استفاده دوز مناسب مکمل های کودک را توصیه می کنند .کودک بالای 1 سال اگر رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشد، نیاز به هیچ مکملی ندارد اما اطفال شیرخوار گاهی اوقات نیاز به مکمل‌هایی همچون ویتامین دی دارند. رژیم غذایی کودک باید از گروه میوه‌جات، سبزی‌ها، آجیل، حبوبات و مقدار مناسبی از پروتئین تشکیل‌شده باشد .

مکمل نوزادان

علاوه بر کودکان، برخی از نوزادان نیز به مکمل احتیاج دارند. نوزادان نارس که وزن کمتر از 1.5 کیلوگرم دارند به احتمال زیاد نیاز به ویتامین ها و مواد معدنی اضافی داشته باشند. عموما مکمل ها به طور مستقیماً به شیر مادر یا شیر خشک آن ها اضافه می شوند. همچنین سایر نوزادان که از شیر مادر تغذیه می کنند، از بدو تولد ویتامین D و از 4-6 ماهگی قطره آهن باید دریافت کنند .

ویتامین های مورد نیاز بدن کودک و نوزاد برای رشد

کودک در حال رشد شما به برخی از مواد مغذی برای رشد و سالم ماندن نیاز دارد. این مواد عبارتند از :کلسیم : برای ساخت استخوان ها و داشتن دندان های قویچربی: برای تولید انرژی، کمک به رشد مغز، کمک به حفظ سلامت پوست و مو و جلوگیری از عفونت هافولات: کمک به تقسیم سلول هاآهن: سنتز سلول های خونی و کمک به رشد مغزپروتئین و کربوهیدرات: تامین انرژیفلز روی: کمک به رشد و ترمیم سلول هاهمچنین کودک شما برای رشد و حفظ سلامت به ویتامین های A، B1 (تیامین)، B2 (ریبوفلاوین)، B3 (نیاسین)، B6، B12، C، D، E و K نیاز دارد.

ویژگی بهترین مکمل تقویتی کودکان

مکملی بهترین گزینه برای کودکان است که حاوی شیرین کننده های مصنوعی و مواد حساسیت زا نباشد . برای ترغیب کودک به مصرف باید مزه خوبی داشته باشد . در صورتی که از قرص برای کودکان خود استفاده می کنید ، به سایز آن دقت داشته باشید ، چراکه خوردن قرص بزرگ برای کودکان مشکل است .به طور کلی رایج ترین مکمل کودکان توصیه شده باید شامل ویتامین ها و موادمغذی زیر باشند .
 • ویتامین K
 • ویتامین D
 • ویتامین B12
 • قطره آهن

بهترین مکمل آهن برای کودک

با توجه به نقش مهم مکمل آهن در بدن ، باید بهترین آن را برای حفظ سلامتی نوزادان و کودکان تامین کرد . به طور کلی بهترین مکمل کودکان مشخصات زیر را دارد :
 • محتویات آن آلرژی زا یا حساسیت زا نیست .
 • طبق استانداردهای به روز دنیا ساخته و تولید می شود .
 • دارای درجه کیفیت استاندارد بالایی است .

استفاده مولتی ویتامین کودکان

مولتی ویتامین ها از جمله مهم ترین مواد مغذی هستند که به 4 دلیل زیر باید به طور روزانه مورد استفاده کودکان قرار گیرد.
 1. قطره مولتی ویتامین کودکان موجب تکمیل رژیم غذایی آن ها می شود. در حقیقت این ماده مغذی کمبود هر ویتامین یا مواد معدنی را برطرف می کند. لازم به ذکر است که تمامی کودکان از کمبود ویتامین های مختلف رنج می برند. از این رو مصرف آن برای تمامی کودکان ضروری است .
 2. با مصرف مولتی ویتامین مخصوصا مولتی ویتامینی که حاوی کلسیم و ویتامین D است، مواد مورد نیاز برای استحکام استخوان و دندان ها فراهم می شود. همچنین ویتامین D به جذب کلسیم کمک می کند .
 3. ویتامین های A، C، D و E از جمله مواد معدنی لازم و ضروری برای تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان هستند که در مولتی ویتامین ها یافت می شوند .
 4. قطره مولتی ویتامین نوزادان و کودکان سرشار از ویتامین B است. خانواده این ویتامین به تولید انرژی لازم کودکان کمک می کند .

بهترین مولتی ویتامین برای کودکان زیر دو سال

مولتی ویتامینی برای کودکان زیر دو سال بهترین محسوب می شود که ویژگی های زیر را دارد :
 • ویتامین هایA ،Bs ،C ، D و E را شامل شود .
 • سرشار از روی، کلسیم، آهن و منیزیم نیز باشد .
 • از منابع طبیعی تامین شده باشد .
 • به آسانی جذب بدن شود .

مقایسه مولتی ویتامین کودک ایرانی با خارجی

در هنگام خرید مولتی ویتامین برای کودکان باید به ترکیبات آن دقت کنید . به عنوان مثال اگر کودک شما دچار کم خونی است ، مولتی ویتامینی را تهیه کنید که سرشار از آهن باشد . در واقع باید میزان آهن آن بیشتر از سایر مواد معدنی اش یافت شود .شرکت های دارویی هر کشوری با توجه به موارد شایع کمبود مواد معدنی شهروندان محصولات دارویی را تولید می کنند . مولتی ویتامین ها نیز از این قانون مستثنی نیستند . به عنوان نمونه مولتی ویتامین های ساخت کشورهای اروپایی میزان کمتری آهن دارند ، زیرا در این کشورها کمبود آهن بسیار شایع نیست و مردم آن ها به این ماده معدنی نیاز مبرمی ندارند .البته اکثر مولتی ویتامین های خارجی طیف وسیع تری از ویتامین ها و مواد معدنی را نسبت به مولتی ویتامین های ایرانی شامل می شوند . با این حال این قیاس برای مولتی ویتامین های ایرانی قابل استفاده نیست ، چراکه بسیاری از شرکت های ایرانی مولتی ویتامین های کامل و مفیدی را تولید می کنند .

عوارض جانبی شربت مولتی ویتامین

مصرف مولتی ویتامین در کودکان ممکن است با عوارض موقتی همراه باشد. این عوارض به دلیل از بین رفتن سازگاری بدن با آن بوجود می آید. به طور کلی عوارض مشاهده شده بر اثر مصرف مولتی ویتامین شامل موارد زیر می شود:
 • اسهال
 • ناراحتی معده
 • یبوست
در صورتی که هر یک از موارد گفته شده تشدید پیدا کرد، با پزشک معالج فرزندتان تماس گرفته و موضوع را برای او شرح دهید. به یاد داشته باشید که اگر پزشک این دارو را تجویز کرده است، تنها به دلیل بیشتر بودن مزایای نسبت به خطر عوارض جانبی آن بوده، البته بسیاری از کودکان و نوزادان که از این دارو استفاده می کنند عوارض جانبی جدی نداشته اند.واکنش آلرژیک بسیار جدی به مولتی ویتامین مورد نادر است. با این وجود در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک و مراکز درمانی مراجعه کنید.
 • بثورات
 • خارش
 • تورم ( به ویژه روی صورت، زبان یا گلو)
 • سرگیجه شدید
 • مشکل تنفسی

فواید و لزوم مصرف مکمل در دوران بارداری؟

در دوران بارداری، نیازهای شما به مصرف انواع ویتامین و مواد معدنی افزایش می‌یابد . شما به‌اندازه کافی برای نیازهای رو به رشد کودک خود و همچنین نیازهای خود به آن نیاز دارید . این امر به دست آوردن تمام آنچه را که شما با خوردن انواع غذاها نیاز دارید، دشوار می‌کند. این امر به‌ویژه در مورد اسیدفولیک و آهن صادق است : در دوران بارداری، مادران برای تأمین نیازهای خود و همچنین نیازهای کودک در حال رشد خود، باید مواد مغذی کافی مصرف کنند . نوزادی و کودکی مهم ترین دوارن زندگی هر فرد است که بنای سلامتی در این سن نهاده می شود. از این رو تغذیه سالم و مصرف ویتامین ها در این دوره ضروری است .

خرید انواع بهترین مکمل های مادر و کودک 

برای خرید بهترین مکمل های مناسب برای مادران و کودکان بیشتر بر محتویات آن دقت داشته باشید . اگر کودک شما از کمبود ویتامین خاصی رنج می برد ، مکملی را تهیه کنید که به مقدار بیشتری از آن ویتامین را شامل شود . یک مکمل باید تمامی مواد معدنی و ویتامین ها را دارا باشد . آهن، کلسیم، ویتامین های خانواده ب ، ویتامین ث ، ویتامین د ، منیزیم ، فسفات ، ریز مغذی ها و درشت مغذی ها موادی هستند که علاوه بر تغذیه مناسب توسط بهترین مکمل کودکان نیز تامین می شود .

قیمت انواع بهترین مکمل های مادر و کودک 

قیمت مکمل های تقویتی برای مادران و کودکان متاثر از عوامل مختلفی از قبیل برند ، کشور سازنده ، محتویات و … است. به طور کلی تقویت کننده های خارجی از قیمت بالاتری به نسبت مکمل کودکان ایرانی برخوردار هستند .

با خیال آسوده می‌توانید مکمل‌های مورد نظر خود را از طریق وب سایت ژن سبز به صورت آنلاین سفارش دهید .

همچنین با استفاده از مشاوره رایگان سایت ، می‌توانید سوالات خود پیرامون خرید انواع مکمل را از متخصصین ما بپرسید . مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد .

[sc_fs_multi_faq headline-0="h2" question-0="آیا مکمل های موجود در ژن سبز اصل و معتبر هستند؟" answer-0="بله؛ کلیه محصولات موجود در ژن سبز برچسب وزارت بهداشت دارند و کاملا اصل هستند." image-0="" headline-1="h2" question-1="علل مصرف مکمل در کودکان چیست؟" answer-1="کودکان زیر پنج سال ممکن است به مشکلاتی مانند کمبودید، فقر آهن و کمبود ویتامین‌های A و D مبتلا شوند، بنابراین برای رشد بهتر کودک لازم است مکمل‌هایی را به او بدهید که این مواد را در بدن او تأمین کند. مینادکس، سانستول، کیدی کر، میم، پدیاویت، زینک پلاس، ب کمپلکس مکمل‌های نام آشنایی هستند که مادران ایرانی از آن‌ها استفاده می‌کنند." image-1="" headline-2="h2" question-2="آیا مصرف مکمل‌ها برای کودکان بی‌خطر است؟" answer-2="وزارت بهداشت توصیه می‌کند که به کلیه کودکانی که از شش ماه تا پنج سال سن دارند، یک مکمل حاوی ویتامین‌های A، C و D دریافت کنند. این امر به این دلیل است که کودکان در حال رشد باید به‌اندازه کافی از این مواد مغذی، به‌خصوص کودکانی که رژیم غذایی متنوعی ندارند، استفاده کنند. ازآنجاکه کودکان و بزرگ‌سالان نیازهای غذایی مختلفی دارند، مکمل‌های غذایی در دسترس هستند که به‌طور ویژه برای کودکان تدوین‌شده است. افراد باید محدوده سنی را که محصول برای آن مناسب است، به‌دقت بررسی کنند. مکمل‌هایی که برای افراد در سنین بالا فرموله شده دارای مقادیر بالاتر و دوز بیشتری از مواد مغذی خاص هستند که می‌توانند برای کودکان مضر باشند، برای مثال آهن در صورت مصرف بیش‌ازحد برای کودکان خردسال خطرناک است. همچنین معمولاً مکمل‌های کودکان به شکل جویدنی یا مایع موجود است تا بلع آن‌ها راحت‌تر شود." image-2="" headline-3="h2" question-3="فواید شیر مادر برای کودک شما چیست؟" answer-3="شیر مادر تغذیه ایده آل برای نوزادان است. این ترکیب از ویتامین‌ها، پروتئین و چربی است درواقع همان چیزیست که کودک شما برای رشد نیاز دارد. شیر مادر حاوی آنتی‌بادی است که به کودک شما در مبارزه با ویروس‌ها و باکتری‌ها کمک می‌کند. تغذیه با شیر مادر خطر ابتلا به آسم یا آلرژی کودک را کاهش می‌دهد. بعلاوه، کودکانی که به‌طور انحصاری در 6 ماه اول از شیر مادر تغذیه می‌شوند، بدون هیچ‌گونه فرمول، کمتر از عفونت گوش، بیماری‌های تنفسی و همچنین بیماری‌های گوارشی مانند اسهال روبرو هستند. آن‌ها همچنین با افزایش سن کمترین میزان مراجعه به بیمارستان‌ها پزشک را دارند. در برخی مطالعات، خوردن شیر مادر در دوران کودکی با ضریب هوشی بالا مرتبط است. علاوه بر این، نزدیکی جسمی، لمس پوست به پوست مادر با کودک و ارتباطات چشمی همگی به کودک شما کمک می‌کند تا با شما پیوند و ارتباط عاطفی برقرار کند و احساس امنیت کند. کودمانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند به‌احتمال‌زیاد وزن بیشتری به دست می‌آورند و بدن سالم‌تر و مقاوم‌تری دارند. AAP می‌گوید، تغذیه با شیر مادر نیز در پیشگیری از بیماری ایدز (سندرم مرگ ناگهانی نوزاد) نقش دارد. تصور می‌شود که خطر ابتلا به دیابت، چاقی و برخی سرطان‌ها نیز کاهش می‌یابد ." image-3="" headline-4="h2" question-4="آیا تغذیه کودک با شیر مادر برای مادران هم مفید می‌باشد؟" answer-4="تغذیه با شیر مادر کالری اضافی می‌سوزاند، بنابراین می‌تواند به مادران در کاهش وزن بارداری سریع‌تر کمک کند. همچنین هورمون اکسی توسین را آزاد می‌کند که به شما کمک می‌کند تا رحم به‌اندازه قبل از بارداری برگردد و ممکن است خونریزی رحم را پس از تولد کاهش دهد. همچنین شیردهی خطر ابتلا به سرطان پستان و تخمدان را کاهش می‌دهد و اینکه ممکن است خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد." image-4="" headline-5="h2" question-5="بهترین شربت تقویتی برای کودکان چیست؟" answer-5="شربت تقویتی برای کودکان راهی آسان و خوشمزه است که ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای آن ها را فراهم می کند. در صورتی که این شربت ویژگی های زیر را دارا باشد، در لیست بهترین ها قرار می گیرد. سرشار از ویتامین A، ویتامین C و ویتامین E باشد ایمنی بدن آن ها را بهبود ببخشد. به رشد فیزیکی، جسمی، روحی و سالم آن ها کمک کند. برای آن که کودکان سالم و سرحال داشته باشید، نیاز به تقویت کننده و مکمل دارند." image-5="" count="6" html="true" css_class=""]

مکمل غذایی

مکمل غذایی

عموما مواد غذایی سالم اکثر نیاز بدن انسان را تامین می کند , اما گاها افراد در دوره هایی از زندگی روزانه نیاز بیشتری به بعضی مواد , ویتامین ها و املاح ضروری دارند که از طریق مواد غذایی متداول تامین نمی شود . افراد زیادی هستند که به انواع بیماری‌ها و مشکلات ناشی از کمبود ویتامین و موادمعدنی دچارند یا در سنی قرار دارند که باید مکمل مصرف کنند . در این شرایط بهترین راهکار استفاده از مکمل های غذایی است . به دلیل اینکه افزایش دریافت مواد غذایی باعث افزایش دریافت کالری می‌شود و مواد مغذی و ویتامین‌های موجود در غذا به آسانی و به سرعت در دسترس بدن قرار نمی‌گیرند . اینجاست که مکمل‌های غذایی به کمک می‌آیند و عموما متخصصین و پزشکان در صورت نیاز مکمل های غذایی مناسب را تجویز می کنند .به طور کلی دو گروه مکمل غذایی و دارویی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند .

مکمل غذایی چیست؟

مکمل غذایی مکملی است که حاوی میزان بالایی از ویتامین‌ها ، مواد معدنی یا سایر مواد دارای اثرات تغذیه‌ای یا فیزیولوژیکی مفید است ، عموما به منظور تکمیل رژیم غذایی و دستیابی به سطح مفیدی از این مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد . این مکمل‌ها در درمان یا پیشگیری از بیماری‌ها بسیار موثر هستند . با این حال یک مکمل خاص برای همه‌ی افراد مناسب نیست و مصرف بیش از حد ویتامین و مواد معدنی نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد . مکمل‌های غذایی در اَشکال مختلف مانند کپسول ، قرص ،پودر ، عصاره و... در بازار عرضه می‌شوند و برای دریافت آنها نیازی به نسخه‌ی پزشک نیست .

مکمل دارویی چیست؟

از نظر محتویات ، مکمل‌های دارویی هم حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی است و از آنها نیز برای درمان بیماری‌ها و جلوگیری از مشکلات استفاده می‌شود . با این حال فرق آن با مکمل غذایی در دوز محتویات است و برای موقعیت‌های بحرانی‌تر استفاده می‌شود . از این رو آنها را می‌توان نوعی دارو دانست .

تفاوت مکمل غذایی و مکمل دارویی

تفاوت مکمل دارویی و مکمل غذایی بیشتر در شدت اثر آن ها است . در مکمل‌های دارویی دوز محتویات بیشتر و در نتیجه اثربخشی آنها نیز سریع‌تر است و برای خریدشان هم به نسخه‌ی پزشک نیاز دارید . همین تفاوت باعث شده سختگیری‌ها در تولید و عرضه‌ی مکمل‌های دارویی بیشتر باشد و در روند تولید آنها کارآزمایی‌های بالینی انجام شود . همه‌ی مکمل‌های دارویی باید پیش از ورود به بازار مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار بگیرند .باید توجه داشته باشید که مکمل‌های دارویی برای یک فرد عادی ، اثر سلامتی بخش ندارند و در شرایط عادی غیرایمن هستند مگر اینکه نیاز فرد به آنها توسط پزشک تشخیص داده شود . اما مکمل‌های غذایی اینطور نیستند و بسیاری از افراد آنها را به صورت بدون نسخه تهیه و در کنار رژیم غذایی خود استفاده می‌کنند تا از امراض مختلف جلوگیری کنند.

عوارض و فواید مکمل ها

با وجود تفاوت مکمل دارویی و مکمل غذایی ، هردو می‌توانند فواید زیادی برای افرادی داشته باشند که واقعاً به آنها نیاز دارند . به عنوان مثال بیشتر ایرانی‌ها به ویژه زنان ، ویتامین دی کافی دریافت نمی‌کنند و کمبود آن می‌تواند مشکلات بزرگی نظیر سردردهای شدید ، تعریق فراوان ، افسردگی و... را به وجود آورد . از این رو دریافت مکمل‌های این ویتامین می‌تواند بسیار مفید باشد . گاهی که مشکل فرد جزئی باشد ، می‌توان آن را با مکمل‌های غذایی برطرف کرد اما در صورت مشکلات عمیق‌تر که در آزمایشات نشان داده شده و نگران‌کننده باشد ، پزشک مکمل دارویی تجویز می‌کند.

شیوه مصرف مکمل های مختلف

تفاوت مکمل دارویی و  غذایی در محتویات آنهاست ، اما از نظر شکل با هم تفاوتی ندارند . همانطور که گفته شد مکمل‌ها می‌توانند در اَشکال مختلفی مانند قرص ، کپسول ، شربت ، عصاره و... ارائه شوند که در این بین ، شکل شربت برای کودکان و شکل قرص و کپسولی در بین بزرگسالان محبوب‌تر است. با این حال نکاتی را باید در مورد مصرف آنها رعایت کنید که به شرح زیراند:
 • به هیچ عنوان مکمل‌ها را با داروها مصرف نکنید . درست است که آنها ویتامین و مواد معدنی هستند اما ممکن است با برخی از داروها تداخل دارویی داشته باشند و مانع از اثرگذاری آنها ‌شوند .
 • مکمل‌ها را به صورت همزمان مصرف نکنید . برخی از مکمل‌ها مانع از جذب مکمل‌های دیگر می‌شوند در نتیجه بهتر است با هم مصرف نشوند .
 • مصرف مکمل‌ها نباید طولانی مدت باشد مگر اینکه پزشک تشخیص دهد . دوره‌ی پیشنهادی بین 20 تا 30 روز است .

انواع مکمل ها

 • ویتامین ها و مواد معدنی : بخش زیادی (97 درصد) از افرادی که به‌طور منظم از مکمل‌های غذایی استفاده می‌کنند ، مکمل‌هایی را مصرف می‌کنند که در دسته ویتامین‌ها و مواد معدنی جای می‌گیرند . محبوب‌ترین انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مصرف‌شده عبارت‌اند از: مولتی‌ویتامین‌ها ، ویتامین D ، کلسیم ، ویتامین C ، ویتامین B یا B کمپلکس .
 • مکمل های خاص : بزرگ‌ترین گروه مکمل‌های خاص شامل اسیدهای چرب امگا 3 می‌شود که در روغن ماهی یافت می‌شود .  به‌طورکلی این مکمل برای کاهش فشارخون و درمان آرتریت روماتوئید استفاده می‌شود ، صرف‌نظر از این دو مورد این مکمل مزایای دیگری نیز دارد . دیگر مکمل‌های اختصاصی عبارت‌اند از : فیبرها، پروبیوتیک‌ها ، گلوکوزامین / کندروایتین و کوانزیم Q10 .
 • داروهای گیاهی : صرف‌نظر از افراد زیادی که از داروهای گیاهی استفاده می‌کنند ، گروه زیادی از افراد به‌صورت منظم چای سبز مصرف می‌کنند . دیگر مواد طبیعی که برای افراد استفاده‌کننده از ترکیبات گیاهی موردتوجه است ، عبارت‌اند از: سیر، کرنبری، اکیناسه و جینسنگ .
 • مکمل های ورزشی ، چاقی و لاغری : عده‌ای از افراد مکمل‌ها را برای اهداف ورزشی ، تغذیه‌ای و یا مدیریت وزن خود استفاده می‌کنند ، که تخمین زده می‌شود این افراد 19 درصد استفاده‌کنندگان از مکمل‌های غذایی را تشکیل ‌دهند . از این گروه ، رایج‌ترین مکمل‌ها عبارت‌اند از: مکمل‌های پروتئینی ، ژل و نوشابه‌های انرژی‌زا مکمل گارسینیا کامبوجیا (تمبر هندی) ، قهوه سبز و نوشیدنی‌های افزایش‌دهنده حجم آب بدن .

ویژگی های مکمل های غذایی

برچسب مکمل های غذایی :

همه مکمل‌های غذایی دارای برچسبی هستند که محتویات ، میزان مواد تشکیل‌دهنده ، میزان توصیه‌شده مصرف در هر وعده و دیگر مواد اضافه‌شده را به‌دقت مشخص می‌سازد . تولیدکننده‌های مکمل‌های غذایی میزان توصیه‌شده برای مصرف در هر وعده را مشخص می‌کنند ، اما ممکن است متخصص تغذیه شما تشخیص دهد ، مصرف مقادیر متفاوت برای شما مناسب‌تر است .

اثر بخشی :

اگر در برنامه غذایی شما تنوع مصرف مواد غذایی نباشد ، ممکن است مصرف برخی از مکمل‌ها بتواند کمبود برخی از مواد ضروری مغذی را جبران نماید . بااین‌حال ، مکمل‌ها نمی‌توانند جای داشتن یک رژیم غذایی متنوع که برای سلامتی از اهمیت بالایی برخوردار‌است ، بگیرند . برخی از مکمل‌های غذایی برای سلامت عمومی بدن و یا برای مدیریت برخی از عوارض خاص بیماری‌ها سودمند می‌باشند . به‌عنوان‌مثال ، کلسیم و ویتامین D برای حفظ تراکم استخوان‌ها و کاهش از دست دادن سلول‌های استخوانی مهم است ؛ اسیدفولیک خطر ابتلا به برخی از نقص‌های مادرزادی را کاهش می‌دهد ؛ و اسیدهای چرب امگا 3 که از روغن ماهی به دست می‌آیند، می‌تواند به برخی از بیماران قلبی کمک نماید .

کیفیت :

مکمل‌های غذایی محصولات پیچیده‌ای هستند . ماهیت، خلوص، قدرت و ترکیب آن‌ها باید تأیید شود . اضافه کردن اشتباه مواد ، استفاده بیش‌ازاندازه و یا کمتر از حد مجاز مواد مغذی در بسته‌بندی ، احتمال آلودگی مواد و برچسب‌گذاری غیر صحیح محتویات باید به‌دقت مورد ارزیابی قرار گیرد . چندین سازمان مستقل مکمل‌ها را آزمایش نموده و کیفیت آن‌ها را ارزیابی می‌کنند ، پس از تأیید ازمایشات ، این سازمان‌ها برای مکمل‌ها تأییدیه صادر می‌کنند . این تأییدیه‌ها تضمین می‌کند که این محصول با رعایت استانداردها ساخته‌شده ، مواد ذکرشده در برچسب‌ها با محتویات بسته‌بندی مطابقت دارد و در آخر آنکه فاقد مواد آلاینده یا مضر می‌باشند . اما این تأییدیه‌ها تضمین نمی‌کند که مکملی بی‌خطر یا مؤثر است .

ایمنی و عوارض جانبی :

بسیاری از مکمل‌ها حاوی موادی هستند که می‌توانند اثر فعالی در بدن داشته باشند . همیشه در خصوص احتمال عوارض جانبی غیرمنتظره ، به‌خصوص در رابطه با محصولات جدیدی که قبلاً استفاده نکرده‌اید ، مراقب باشید . اگر افراد بجای استفاده از داروهای تجویزشده توسط پزشک از مکمل‌ها استفاده کنند و یا زمانی که هم‌زمان از ترکیب زیادی از این مکمل‌ها مصرف کنند ، شانس بروز عوارض افزایش می‌یابد . برخی از مکمل‌ها می‌توانند خطر خونریزی را افزایش دهند و یا اگر فردی آن‌ها را قبل یا بعد از عمل جراحی مصرف کند ، ممکن است در بیهوشی آن‌ها اختلال ایجاد شود. همچنین مکمل‌های غذایی می‌توانند در اثر برخی از داروهای تجویزی اختلال ایجاد کنند .

خرید مکمل غذایی

عموما پزشکان و متخصصین مربوطه در صورت نیاز , به مراجعین خود مکمل های غذایی مناسب را تجویز می نمایند و یا حتی افراد از طریق مشاوره با افراد متخصص مکمل های مورد نیاز خود را درخواست می نمایند .

تمامی مکمل‌های موجود در ژن سبز ، دارای شماره پروانه بهداشتی واردات یا IRC است که اصالت کالا را تضمین می‌کند و شما می توانید به راحتی مکمل های مورد نیاز خود را از آن تهیه نمایید .

قیمت مکمل های غذایی 

برای خرید مکمل‌های غذایی ، پس از در نظر گرفتن کاربرد و نظر پزشک ، اصالت و کیفیت شرکت تولید کننده است ؛ سپس در اولویت‌های بعدی به قیمت محصول دقت کنید .

با خیال آسوده می‌توانید مکمل‌های غذایی خود را با مقایسه قیمت و با مطالعه مشخصات محصول ، از طریق وب سایت ژن سبز به صورت آنلاین سفارش دهید .

همچنین با استفاده از مشاوره رایگان سایت ، می‌توانید سوالات خود پیرامون خرید انواع مکمل را از متخصصین ما بپرسید . مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد .

[sc_fs_multi_faq headline-0="h2" question-0="آیا مکمل های موجود در ژن سبز اصل و معتبر هستند؟" answer-0="بله؛ کلیه محصولات موجود در ژن سبز برچسب وزارت بهداشت دارند و کاملا اصل هستند." image-0="" headline-1="h2" question-1="آیا مکمل های غذایی عوارض دارند؟" answer-1="مکمل های غذایی و دارویی در کنار فوایدی که دارند در عین حال استفاده بیش از حد و خودسرانه از این مکمل ها می تواند بسیار مشکل ساز باشد . درست است که ویتامین ها و مواد معدنی می توانند مفید باشند اما موضوعی به نام اوردوز یا مسمومیت نیز وجود دارد ." image-1="" headline-2="h2" question-2="مکمل مناسب برای بزرگسالان چه مکملی است؟" answer-2="مهمترین مواد مغذی که بانوان 19 تا 50 ساله نیاز دارند، آهن و کلسیم می باشد. پس بهتر است از مکمل های حاوی کلسیم و آهن استفاده نمایند. بازه ی زمانی 19 تا 50 سال در بانوان در واقع سن باروری آن ها محسوب می شود و در صورت باردار شدن لازم است از مکمل های مخصوص بانوان باردار و شیرده استفاده نمایند. علاوه بر این، مولتی ویتامین های مخصوص بانوان نیز گزینه ی مناسبی برای تامین مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن بانوان می باشد. در آقایان استفاده از مکمل های حاوی ویتامین D و کلسیم برای جلوگیری از پوکی استخوان در سنین میانسالی نیز مناسب می باشد. علاوه بر این، آقایان در این سنین نیز می توانند از مولتی ویتامین های مخصوص آقایان هم استفاده نمایند." image-2="" headline-3="h2" question-3="مکمل مناسب برای افراد بالای 50 سال چه مکملی است؟" answer-3="مناسب ترین مکمل ها برای افراد بالای 50 سال مکمل های حاوی ویتامین D و کلسیم می باشد. زیرا این افراد بیشتر از سایرین در معرض پوکی استخوان هستند. علاوه بر این، افراد بالای 50 سال می توانند از مولتی ویتامین های بالای 50 سال که به صورت جداگانه برای خانم ها و آقایان تولید شده است، استفاده نمایند." image-3="" headline-4="h2" question-4="بهنرین مکمل ها برای نوجوانان چه مکملی است؟" answer-4="در این دوران نیمی از رشد استخوان ها انجام می شود، بنابراین نوجوانان بیش از هر ماده ای، به ویتامین D و کلسیم احتیاج دارند. پس لازم است از مواد غذایی حاوی این ترکیبات یا مکمل های حاوی کلسیم و ویتامین D استفاده نمایند. دختران نیز در دوران نوجوانی به دلیل نزدیک شدن به بلوغ و شروع عادت ماهیانه لازم است از مکمل های حاوی آهن استفاده نمایند، تا دچار کم خونی و فقر آهن نشوند." image-4="" count="5" html="true" css_class=""]

تخفیفات شگفت انگیز
پودر کراتین مونوهیدرات رانتک 300 گرم

پودر کراتین مونوهیدرات رانتک 300 گرم

790,000تومان 749,000تومان%5
مشاهده و خرید محصول
پودر اسلیم اند فیت دوبیس نوتریشن 300 گرم-شکلاتی

پودر اسلیم اند فیت دوبیس نوتریشن 300 گرم-شکلاتی

300,000تومان 268,000تومان%11
مشاهده و خرید محصول
پودر پروتئین وی گلد دوبیس 2270 گرم-شکلات کارامل

پودر پروتئین وی گلد دوبیس 2270 گرم-شکلات کارامل

3,100,000تومان 2,549,000تومان%18
مشاهده و خرید محصول
پودر ایزو وی گلد ژن استار 2270 گرمی

پودر ایزو وی گلد ژن استار 2270 گرمی

3,920,000تومان 3,499,000تومان%11
 • تاریخ انقضاء: 2025/01/01
مشاهده و خرید محصول
قرص نچرال آمینو اس ان ان 300 عدد

قرص نچرال آمینو اس ان ان 300 عدد

1,107,000تومان 1,049,000تومان%5
 • تاریخ انقضاء: بیش از یکسال
مشاهده و خرید محصول
قرص اچ ام بی ویثر ۱۲۰ عددی

قرص اچ ام بی ویثر ۱۲۰ عددی

472,000تومان 449,000تومان%5
 • تاریخ انقضاء: 2024/08/30
مشاهده و خرید محصول
کپسول ای ای کی جی 1000 میلی گرم ویثر 90 عدد

کپسول ای ای کی جی 1000 میلی گرم ویثر 90 عدد

347,100تومان 339,000تومان%2
 • تاریخ انقضاء: بیش از یکسال
مشاهده و خرید محصول
پودر کربوهیدرات فانتوم نوتریشن 1818 گرم - پانچ میوه

پودر کربوهیدرات فانتوم نوتریشن 1818 گرم - پانچ میوه

373,131تومان 359,000تومان%4
 • تاریخ انقضاء: 2024/12/30
مشاهده و خرید محصول
قرص آمینو کمپلکس فارما پلاس 180 عدد

قرص آمینو کمپلکس فارما پلاس 180 عدد

776,100تومان 705,000تومان%9
مشاهده و خرید محصول
پودر گینر فانتوم نوتریشن 1818 گرم-شکلاتی

پودر گینر فانتوم نوتریشن 1818 گرم-شکلاتی

668,300تومان 649,000تومان%3
مشاهده و خرید محصول
قرص آمینو گلد ساپلند نوتریشن 350 عدد

قرص آمینو گلد ساپلند نوتریشن 350 عدد

1,065,000تومان 989,000تومان%7
 • تاریخ انقضا: 2024/08/30
مشاهده و خرید محصول
پودر وی پروتئین ایزوله ساپلند نوتریشن 2270 گرم-شکلاتی

پودر وی پروتئین ایزوله ساپلند نوتریشن 2270 گرم-شکلاتی

3,492,000تومان 3,149,000تومان%10
 • تاریخ انقضا: 2024/08/30
مشاهده و خرید محصول
پودر فست گین فارما پلاس 4540 گرم-شکلاتی

پودر فست گین فارما پلاس 4540 گرم-شکلاتی

1,600,000تومان 1,499,000تومان%6
 • تاریخ انقضا: 2024/12/30
مشاهده و خرید محصول
پودر فست گین فارما پلاس 2270 گرم-شکلاتی

پودر فست گین فارما پلاس 2270 گرم-شکلاتی

842,000تومان 799,000تومان%5
 • تاریخ انقضا: 2024/08/30
مشاهده و خرید محصول
پودر پروتئین وی ویثر 2270 گرم شکلاتی

پودر پروتئین وی ویثر 2270 گرم شکلاتی

2,938,800تومان 2,671,700تومان%9
 • تاریخ انقضاء: 2024/08/30
مشاهده و خرید محصول
پودر نوتری مس ویثر 1818 گرم - شکلاتی

پودر نوتری مس ویثر 1818 گرم - شکلاتی

668,200تومان 649,000تومان%3
 • تاریخ انقضاء: بیش از یکسال
مشاهده و خرید محصول
قرص اچ ام بی فارما پلاس 90 عدد

قرص اچ ام بی فارما پلاس 90 عدد

345,000تومان 313,000تومان%9
مشاهده و خرید محصول
قرص مولتی ویتامین و مینرال فارما پلاس 60 عدد

قرص مولتی ویتامین و مینرال فارما پلاس 60 عدد

190,000تومان 179,000تومان%6
مشاهده و خرید محصول
پودر پروتئین وی فارما پلاس 2270 گرم-شکلاتی

پودر پروتئین وی فارما پلاس 2270 گرم-شکلاتی

2,931,000تومان 2,629,000تومان%10
 • تاریخ انقضا: 2024/08/30
مشاهده و خرید محصول
پودر ال گلوتامین ویثر 300 گرم

پودر ال گلوتامین ویثر 300 گرم

482,700تومان 469,000تومان%3
 • تاریخ انقضاء: 2024/08/30
مشاهده و خرید محصول
پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم

پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم

3,200,000تومان 2,549,000تومان%20
مشاهده و خرید محصول
پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم

پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم

3,200,000تومان 2,549,000تومان%20
مشاهده و خرید محصول
پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم

پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم

3,200,000تومان 2,549,000تومان%20
مشاهده و خرید محصول
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم

پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم

1,188,000تومان 1,088,000تومان%8
مشاهده و خرید محصول
پودر وی پروتئین ایزوله ویثر 2270 گرم

پودر وی پروتئین ایزوله ویثر 2270 گرم

3,492,700تومان 3,129,000تومان%10
مشاهده و خرید محصول
پودر وی پروتئین ایزوله ویثر 2270 گرم

پودر وی پروتئین ایزوله ویثر 2270 گرم

3,492,700تومان 3,129,000تومان%10
مشاهده و خرید محصول
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 1818 گرم

پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 1818 گرم

2,400,700تومان 2,299,000تومان%4
مشاهده و خرید محصول
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 1818 گرم

پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 1818 گرم

2,400,700تومان 2,299,000تومان%4
مشاهده و خرید محصول
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم

پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم

1,188,000تومان 1,088,000تومان%8
مشاهده و خرید محصول
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم

پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم

1,188,000تومان 1,088,000تومان%8
مشاهده و خرید محصول
پودر گینر فانتوم نوتریشن 6804 گرم

پودر گینر فانتوم نوتریشن 6804 گرم

2,324,000تومان 2,224,000تومان%4
مشاهده و خرید محصول
پودر گینر فانتوم نوتریشن 6804 گرم

پودر گینر فانتوم نوتریشن 6804 گرم

2,324,000تومان 2,224,000تومان%4
مشاهده و خرید محصول
پودر مس ژن استار 3000 گرم

پودر مس ژن استار 3000 گرم

1,500,000تومان 1,299,000تومان%13
مشاهده و خرید محصول
پودر مس ژن استار 3000 گرم

پودر مس ژن استار 3000 گرم

1,500,000تومان 1,299,000تومان%13
مشاهده و خرید محصول
پودر گین ویت کیسه ای ویتاپی 4500 گرم

پودر گین ویت کیسه ای ویتاپی 4500 گرم

1,890,000تومان 1,650,000تومان%13
مشاهده و خرید محصول
پودر گین ویت کیسه ای ویتاپی 4500 گرم

پودر گین ویت کیسه ای ویتاپی 4500 گرم

1,890,000تومان 1,650,000تومان%13
مشاهده و خرید محصول
پروتئین وی کاله 1800گرم

پروتئین وی کاله 1800گرم

2,195,000تومان 2,095,000تومان%5
مشاهده و خرید محصول
پودر گین ویتاپی 2600 گرمی

پودر گین ویتاپی 2600 گرمی

1,143,500تومان 929,000تومان%19
مشاهده و خرید محصول
پودر سولید مس گلد کر لاین ترک نوتریشن-شکلاتی

پودر سولید مس گلد کر لاین ترک نوتریشن-شکلاتی

1,095,000تومان 1,039,000تومان%5
مشاهده و خرید محصول
پودر اسلیم لست 1 کارن 300 گرم

پودر اسلیم لست 1 کارن 300 گرم

308,000تومان 267,000تومان%13
مشاهده و خرید محصول
%5 تخفیف
پودر کراتین مونوهیدرات رانتک 300 گرم
پودر کراتین مونوهیدرات رانتک 300 گرم 749,000تومان
%11 تخفیف
پودر اسلیم اند فیت دوبیس نوتریشن 300 گرم-شکلاتی
پودر اسلیم اند فیت دوبیس نوتریشن 300 گرم-شکلاتی 268,000تومان
%18 تخفیف
پودر پروتئین وی گلد دوبیس 2270 گرم-شکلات کارامل
پودر پروتئین وی گلد دوبیس 2270 گرم-شکلات کارامل 2,549,000تومان
%11 تخفیف
پودر ایزو وی گلد ژن استار 2270 گرمی
پودر ایزو وی گلد ژن استار 2270 گرمی 3,499,000تومان
%5 تخفیف
قرص نچرال آمینو اس ان ان 300 عدد
قرص نچرال آمینو اس ان ان 300 عدد 1,049,000تومان
%5 تخفیف
قرص اچ ام بی ویثر ۱۲۰ عددی
قرص اچ ام بی ویثر ۱۲۰ عددی 449,000تومان
%2 تخفیف
کپسول ای ای کی جی 1000 میلی گرم ویثر 90 عدد
کپسول ای ای کی جی 1000 میلی گرم ویثر 90 عدد 339,000تومان
%4 تخفیف
پودر کربوهیدرات فانتوم نوتریشن 1818 گرم - پانچ میوه
پودر کربوهیدرات فانتوم نوتریشن 1818 گرم - پانچ میوه 359,000تومان
%9 تخفیف
قرص آمینو کمپلکس فارما پلاس 180 عدد
قرص آمینو کمپلکس فارما پلاس 180 عدد 705,000تومان
%3 تخفیف
پودر گینر فانتوم نوتریشن 1818 گرم-شکلاتی
پودر گینر فانتوم نوتریشن 1818 گرم-شکلاتی 649,000تومان
%7 تخفیف
قرص آمینو گلد ساپلند نوتریشن 350 عدد
قرص آمینو گلد ساپلند نوتریشن 350 عدد 989,000تومان
%10 تخفیف
پودر وی پروتئین ایزوله ساپلند نوتریشن 2270 گرم-شکلاتی
پودر وی پروتئین ایزوله ساپلند نوتریشن 2270 گرم-شکلاتی 3,149,000تومان
%6 تخفیف
پودر فست گین فارما پلاس 4540 گرم-شکلاتی
پودر فست گین فارما پلاس 4540 گرم-شکلاتی 1,499,000تومان
%5 تخفیف
پودر فست گین فارما پلاس 2270 گرم-شکلاتی
پودر فست گین فارما پلاس 2270 گرم-شکلاتی 799,000تومان
%9 تخفیف
پودر پروتئین وی ویثر 2270 گرم شکلاتی
پودر پروتئین وی ویثر 2270 گرم شکلاتی 2,671,700تومان
%3 تخفیف
پودر نوتری مس ویثر 1818 گرم - شکلاتی
پودر نوتری مس ویثر 1818 گرم - شکلاتی 649,000تومان
%9 تخفیف
قرص اچ ام بی فارما پلاس 90 عدد
قرص اچ ام بی فارما پلاس 90 عدد 313,000تومان
%6 تخفیف
قرص مولتی ویتامین و مینرال فارما پلاس 60 عدد
قرص مولتی ویتامین و مینرال فارما پلاس 60 عدد 179,000تومان
%10 تخفیف
پودر پروتئین وی فارما پلاس 2270 گرم-شکلاتی
پودر پروتئین وی فارما پلاس 2270 گرم-شکلاتی 2,629,000تومان
%3 تخفیف
پودر ال گلوتامین ویثر 300 گرم
پودر ال گلوتامین ویثر 300 گرم 469,000تومان
%20 تخفیف
پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم
پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم 2,549,000تومان
%20 تخفیف
پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم
پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم 2,549,000تومان
%20 تخفیف
پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم
پودر پروتئین وی ژن استار 2270 گرم 2,549,000تومان
%8 تخفیف
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم 1,088,000تومان
%10 تخفیف
پودر وی پروتئین ایزوله ویثر 2270 گرم
پودر وی پروتئین ایزوله ویثر 2270 گرم 3,129,000تومان
%10 تخفیف
پودر وی پروتئین ایزوله ویثر 2270 گرم
پودر وی پروتئین ایزوله ویثر 2270 گرم 3,129,000تومان
%4 تخفیف
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 1818 گرم
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 1818 گرم 2,299,000تومان
%4 تخفیف
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 1818 گرم
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 1818 گرم 2,299,000تومان
%8 تخفیف
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم 1,088,000تومان
%8 تخفیف
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم
پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن 908 گرم 1,088,000تومان
%4 تخفیف
پودر گینر فانتوم نوتریشن 6804 گرم
پودر گینر فانتوم نوتریشن 6804 گرم 2,224,000تومان
%4 تخفیف
پودر گینر فانتوم نوتریشن 6804 گرم
پودر گینر فانتوم نوتریشن 6804 گرم 2,224,000تومان
%13 تخفیف
پودر مس ژن استار 3000 گرم
پودر مس ژن استار 3000 گرم 1,299,000تومان
%13 تخفیف
پودر مس ژن استار 3000 گرم
پودر مس ژن استار 3000 گرم 1,299,000تومان
%13 تخفیف
پودر گین ویت کیسه ای ویتاپی 4500 گرم
پودر گین ویت کیسه ای ویتاپی 4500 گرم 1,650,000تومان
%13 تخفیف
پودر گین ویت کیسه ای ویتاپی 4500 گرم
پودر گین ویت کیسه ای ویتاپی 4500 گرم 1,650,000تومان
%5 تخفیف
پروتئین وی کاله 1800گرم
پروتئین وی کاله 1800گرم 2,095,000تومان
%19 تخفیف
پودر گین ویتاپی 2600 گرمی
پودر گین ویتاپی 2600 گرمی 929,000تومان
%5 تخفیف
پودر سولید مس گلد کر لاین ترک نوتریشن-شکلاتی
پودر سولید مس گلد کر لاین ترک نوتریشن-شکلاتی 1,039,000تومان
%13 تخفیف
پودر اسلیم لست 1 کارن 300 گرم
پودر اسلیم لست 1 کارن 300 گرم 267,000تومان