دوتایی های شگفت انگیز(کراتین هدیه) با ارسال رایگان+خرید حضوری


دسته‌بندی کالاها

5 راه برای کاهش افسردگی با ورزش کردن

نویسنده: مدیرسایت
منتشرشده در: 22 فروردین 1401

اگر شما در حال بهبود افسردگی خودتان هستید، احتمالا احساس خستگی زیادی خواهید کرد. به نظر می رسد که به باشگاه رفتن، آخرین کاری باشد که می خواهید انجام دهید. اما ورزش کردن برای شما خوب است و تحقیقات این موضوع را پشتیبانی می کنند.

یک تحقیق کشف کرد که سه جلسه فعالیت و ورزش در هفته به منظور افزایش ضربان قلب، شبیه به داروهایی برای مبارزه با نشانه های افسردگی عمل می کند. محققین همچنین کشف کردند که بعد از 10 ماه، احتمال عود کردن افسردگی برای افرادی که ورزش کردند بسیار کمتر از افرادی است که دارو مصرف کردند.

نتایج تحقیقی دیگر نشان داد که انجام ورزش به مدت 3 الی 5 هفته و به گونه ایی که باعث فعالیت بیشتر قلب و شش ها بشود، منجر به کاهش نشانه های اختلال حالت تا نصف قبل از این دوره ی ورزشی می شود. برای شروع برنامه ورزشی، لازم نیست که در مسابقات سه گانه ثبت نام کنید! قدم های ساده بردارید تا وارد یک برنامه ی مداوم ورزشی جدید شوید.

به آرامی شروع کنید

اگر بیش از حد سریع ورزش می کنید، احتمالا در آخر ورزش احساس درد و دلسردی خواهید کرد. برای جایگزین کردن این روش، باید به تدریج فعالیت خود را افزایش دهید. در ابتدا، ورزش کردن را به مدت چند دقیقه و در چند روز از هفته آغاز کنید. به مدت یک یا دو هفته، نباید بیش از میزان گفته شده ورزش کنید. سپس به آرامی ورزش خود را به 30 دقیقه یا بیشتر و در 5 روز از هفته برسانید.

ورزش را به چند قسمت تبدیل کنید

شما مجبور نیستید که تمام فعالیت های بدنی مورد نیاز خود را در یک حرکت کششی و یا با یک نوع از ورزش، برآورده کنید. بسیاری از مردم، ترجیح می دهند که ورزش های کوتاه مدتی را در طول روز انجام دهند و در انواع ورزشی که انجام می دهند تنوع ایجاد کنند. سه بار 15 دقیقه پیاده روی، به اندازه ی 45 دقیقه پیاده روی خوب و مناسب است.

کاری را انجام دهید که دوست دارید

بسیاری از مردم، ورزشی را که انتخاب می کنند به دلیل علاقه ی آنها به آن ورزش نیست، بلکه به این دلیل است که فکر می کنند این ورزش برای آنها مناسب است. اما اگر شما با ورزش شبیه به یک کار سخت و طاقت فرسا برخورد کنید، احتمالا نمی توانید به آن پایبند باشید. به جای آن، فعالیت های مختلف را امتحان کنید تا جایی که یک یا چند ورزش مورد علاقه ی خود را پیاده کنید. برای مثال ممکن است که شما در استخر خانگی شنا کنید، جلوی تلویزیون و در اتاق نشیمن از تردمیل استفاده کنید، کوهنوردی کنید یا در کلاس ورزشی ثبت نام کنید.

در ورزش کردن با افراد دیگر همراه شوید

گاهی اوقات، پایبند بودن به ورزش، به صورت انفرادی و تکی، سخت است. اگر برنامه ی شما به گونه ایی باشد که باید آن را با فرد دیگری انجام دهید، احتمالا احساس تعهد بیشتری خواهید کرد. بنابراین برای ورزش کردن یک همراه پیدا کنید. مثلا در روز و زمانی مشخص با همسایه ی خودتان برای پیاده روی قرار بگذارید یا با دوستتان یک برنامه ی منظم بازی تنیس را شروع کنید. بسیاری از افراد نیز، کلاس های نظام مندی مثل یوگا و ایروبیک را برای پایبندی به یک برنامه، مفید می یابند.

فعالیت بدنی روزانه خود را افزایش دهید

فعالیت های روزانه ی خود را در هر زمان و در هر کجا که می توانید، افزایش دهید. به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید. ماشین را کمی دورتر از محل کارتان پارک کنید، تا مقداری پیاده روی بیشتری داشته باشید. کنترل تلویزیون را در زیر کوسن مبلی قرار دهید تا برای عوض کردن شبکه ی تلویزیون مجبور به بلند شدن شوید. به مرور زمان، عادات خوبی مثل موارد ذکر شده، می تواند تغییر بزرگی ایجاد کند.

منبع: www.webmd.com

مقالات مشابه

دیدگاه‌ها

مجموع دیدگاه‌ها:

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید

کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه لطفا با نام کاربری خود وارد شوید .

با ثبت دیدگاه و مشارکت در ارائه توضیحات این کالا، به سایر کاربران در انتخاب کمک کنید
خانه دسته‌بندی مجوزها حساب‌کاربری