دوتایی های شگفت انگیز(کراتین هدیه) با ارسال رایگان+خرید حضوری


دسته‌بندی کالاها

چرا داشتن برنامه غذایی برای ورزشکاران ضروری است؟

نویسنده: مدیرسایت
منتشرشده در: 22 فروردین 1401

در طول سالها فعالیت ژن سبز به عنوان ارائه دهنده راهکارهای هوشمند تناسب اندام و مشاوره سبک زندگی سالم؛ همواره بسیاری از ورزشکاران نا آگاه را دیده ایم که به برنامه غذایی خود اهمیت نمی دهند و در عوض توجه بسیار زیادی روی برنامه تمرینی و ورزش ها دارند و هزینه های بسیاری برای ورزششان نیز خرج می کنند اما کوچکترین اهمیتی به تغذیه که مسئله بسیار مهمی است نمی دهند. در این مطلب علیرضا عباسی به یک سوال مهم پاسخ می دهد؛ “چرا داشتن برنامه غذایی برای ورزشکاران ضروری است؟”. با ما همراه باشید.

به قلم علیرضا عباسی؛ کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی و عضو تیم ژن سبز

 

به گفته علیرضا عباسی کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی، ورزشکاران باید از یک سری مسائل اساسی تغذیه در هردو سطح عمومی و ورزشی به طور کامل به انضمام جزئیات آن اطلاع داشته باشند.

ورزشکارانی که موفق به پیاده سازی اصول اولیه تغذیه نشدند وقتی که دوره تمرین، رقابت و بازسازی کردن می رسد نقطه ضعفشان مشخص خواهد شد. البته بهتر است ورزشکاران این وظیفه ی علمی و تخصصی را به عهده ی کارشناسان و متخصصان تغذیه سپرده و به پیروی از این برنامه ها بپردازند.

 

چرا باید برنامه غذایی برای ورزشکاران مهم باشد و آنرا با برنامه ورزشی گسترش دهند؟

ورزشکاران همیشه به تغذیه بدنشان به منظور اجرا در اوج، نیاز دارند. این نیازها می تواند با یک برنامه غذایی مناسب تامین شود. در غیر اینصورت این مهم محقق نمی شود و بعضا اثرات نامطلوبی نیز می تواند در مواردی حاصل شود؛ نظیر اینکه تغذیه بد مانعی برای عضله سازی تان شود که قبلا آن را بررسی کرده ایم.

رسیدن به نقطه اوج عملکرد مستلزم این است که ورزشکاران اصول اولیه تغذیه ورزشی و علوم ورزشی برای ورزش مورد نظرشان را درک و اجرا کنند. شکل موفق این مهارت شامل آماده سازی قبل، حین و بعد از ورزش است.

ورزشکاران برای رسیدن به اجرای مطلوب، در تمرین و مسابقات باید گزارشی از نیازهای جسمانی ورزششان (شدت، مدت، تکرار)، سایزشان و محیط (دما، میزان رطوبت و غیره) تهیه کنند. همه این عوامل، به تغذیه ورزش خاص و برنامه ریزی تمرین کمک می کند و منجر به موفقیت ورزشکاران در رسیدن به اهدافشان می شود.

توجه داشته باشید بهترین ورزشکاران اهمیت ویژه ای برای تغذیه خود قائل بوده و از متخصصان در این زمینه کمک می گیرند.

 

 

برای عضویت در باشگاه مجازی ژن سبز همین الان اقدام کنید و متخصص تغذیه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا برای شما به طراحی رژیم مخصوص ورزشکاران بپردازد تا در کنار برنامه ورزشی خود روند رشد مناسب را در بعد تغذیه نیز در پیش گیرید.

مقالات مشابه

دیدگاه‌ها

مجموع دیدگاه‌ها:

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید

کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه لطفا با نام کاربری خود وارد شوید .

با ثبت دیدگاه و مشارکت در ارائه توضیحات این کالا، به سایر کاربران در انتخاب کمک کنید
خانه دسته‌بندی مجوزها حساب‌کاربری