برنامه ریزی برای باردار شدن می‌تواند یکی از هیجان انگیزترین تصمیمات شما و شریک زندگیتان باشد. برخی از زوج ها تمایل دارند فرزندشان دختری زیبا باشد و عده ای نیز دوست دارند صاحب یک پسربچه شوند. از همین رو رژیم تعیین جنسیت بین زوج‌ها مورد اهمیت است. در ادامه برای شما توضیح می دهیم که چگونه یک رژیم غذایی مناسب در تعیین جنسیت فرزند اثر گذاشته و شانس پسردار شدن و یا دختردار شدن را افزایش می دهد.

نکات تعیین جنسیت فرزند با تغذیه و رژیم غذایی

نکته اول اینکه، تعیین جنسیت فرزند با تغذیه و رژیم غذایی مناسب، فقط تا قبل از لقاح می تواند بر جنسیت فرزندتان موثر باشد. هنگامی که باروری تخم توسط اسپرم اتفاق افتاد، دیگر رژیم غذایی هیچ تاثیری ندارد.

نکته ی قابل توجه دیگر این است، غذاهایی که به شما توصیه می کنیم فقط می توانند شانس پسر یا دختر شدن فرزندتان را بیشتر کنند و هیچ نتیجه قطعی ای در پی ندارند. برای رسیدن به یک نتیجه قطعی باید از عمل های جراحی پیشرفته استفاده کرد که ما آن را به شما توصیه نمی کنیم زیرا ممکن است به جنین آسیب جدی وارد شود.

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • رژیم غذایی برای دختردار شدن
  • رژیم غذایی برای پسردار شدن
  • نقش رژیم غذایی مردان در تعیین جنسیت فرزند

رژیم غذایی برای دختردار شدن

رژیم غذایی برای دختر دار شدن- ژن سبز

اگر شما دوست دارید صاحب دختر شوید، بهتر است به توصیه های غذایی زیر عمل کنید:

  1. از لبنیات، توت فرنگی و تمشک استفاده کنید زیرا حاوی کلسیم هستند.
  2.  از پنیر، ماکارونی، ماهی، لوبیاسبز و خیار استفاده کنید.
  3. یک بار در روز از مواد غذایی ازجمله خربزه، گوشت بره، مرغ، برنج و ذرت استفاده کنید.
  4. به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی الکل ننوشید.

نظریه ی رژیم غذایی تعیین جنسیت فرزند، برای داشتن یک دختر بر این ایده استوار است که یک محیط اسیدی برای اسپرم حاوی کروموزوم ایکس(X) (عامل دختر شدن جنین) مفید است. زیرا اسپرم حاوی کروموزوم X بیشتر از اسپرم حاوی کروموزوم وای(Y) زنده می ماند پس به احتمال زیاد با محیط اسیدی سازگاری بیشتری دارد.

اما فراموش نکنید که پیگیری رژیم غذایی اسیدی به جهت تغییر و تعادل پی اچ(PH) بدن به معنای خوردن تمام غذاهای اسیدی نیست بلکه به این معناست که فقط می توانید از رژیم غذایی ذکر شده استفاده نمایید.

رژیم غذایی برای پسردار شدن

رژیم غذایی برای پسر دار شدن- ژن سبز

اگر شما دوست دارید صاحب پسر شوید بهتر است به توصیه های زیر عمل کنید:

1- صبحانه بخورید:

محققان بریتانیایی در یک آزمایش تعیین جنسیت، رژیم غذایی ۷۴۰ زن باردار را که در ماه های اول حاملگی به سر می بردند بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که ۵۹ درصد از زنانی که در طول بارداری صبحانه ی حاوی غلات و یا به طور کلی صبحانه مصرف کردند، پسر به دنیا آوردند این در حالی است که فقط ۴۳ درصد از کسانی که هرگز و یا به ندرت صبحانه می خوردند صاحب فرزند پسر شدند.

محققان اعلام کردند که این نتیجه نمی تواند کاملا قطعی باشد، اما یک احتمال آزمایش شده به حساب می رود و در پی اثبات آن هستند.

2- مصرف کالری خود را افزایش دهید:

پژوهشگران آمریکایی به این نتیجه رسیدند که قبل از تخمک گذاری، هرچه مصرف کالری در زنان باردار بالاتر باشد، بیشتر احتمال دارد که فرزندشان پسر شود.

طبق یافته های اخیر، ۵۶ درصد از بانوانی که مصرف بالای کالری داشتند صاحب پسر شدند در حالی که فقط ۴۵ درصد از بانوانی که حداقل کالری مورد نیاز بدنشان را مصرف می کردند صاحب فرزند پسر شدند.

همچنین مطالعات محققان بریتانیایی نشان می دهد که غذاهایی با انرژی بالا و مواد قندی می توانند اسپرم حاوی کروموزوم Y (عامل پسر شدن جنین) و سپس جنین پسر را بهتر از رژیم های کم کالری حمایت کنند.

3- تخم مرغ، آجیل و مغزیجات بخورید:

این مواد غذایی می توانند پروتئین مورد نیاز شما را به خوبی تأمین کنند و شانس پسردار شدن شما را افزایش دهند.

4- مصرف روغن و لبنیات را تا حد امکان کاهش دهید:

استفاده زیاد از این مواد بدن شما را اسیدی می کنند و همان طور که توضیح دادیم اسیدی تر شدن بدن شما به دختر دار شدن شما کمک می کند.

5- تا حد امکان آب بنوشید.

6- مصرف میوه و سبزیجات را تا حد امکان افزایش دهید:

خوردن میوه و سبزیجات به تعادل اسیدی و یا قلیایی بودن ترشحات واژن کمک می کند و به احتمال زیاد بر جنسیت فرزندتان تأثیر می گذارد. میوه به طور طبیعی دارای سطح بالایی از پتاسیم است که می تواند اثر مشابهی با غلات و خوردن صبحانه بر جنسیت فرزند شما داشته باشد. افزایش مصرف میوه‌هایی مانند طالبی و زردآلو به بالا بردن سطح پتاسیم خون شما کمک می کند. بسیاری از سبزیجات مانند کدو، لوبیا، سیب‌زمینی و اسفناج نیز غنی از پتاسیم هستند، بنابراین اضافه کردن آن ها به رژیم غذایی شما‌ می تواند بسیار مفید باشد. توصیه می کنیم سبزیجات خود را با مقدار کمی نمک دریا میل کنید تا میزان سدیم خونتان را نیز به تعادل برسانید.

7- از مصرف غذاهای شور به خصوص پس از لقاح به طور جدی بپرهیزید:

سال هاست که سنت های عامیانه ی غلطی در بین مردم رواج یافته است که هیچ منبع معتبر علمی آن را تایید نمی کند. مثلا اینکه خوردن غذاهای شور می تواند به خانم های باردار برای داشتن فرزند پسر کمک کند.

نقش رژیم غذایی مردان در تعیین جنسیت فرزند

هنگامی که صحبت از رژیم غذایی برای تعیین جنسیت فرزند می شود، همه ی نگاه ها به سوی مادر می رود این در حالی است که برای داشتن یک پسر سالم، رژیم غذایی پدر نیز می تواند بسیار موثر باشد.

تعیین جنسیت فرزند با تغذیه به پدران نیز مربوط است! پدران با تغییر رژیم غذایی خود و عمل به توصیه های زیر می توانند به اسپرم حاوی کروموزوم Y کمک کنند:

1- از صدف تغذیه کنند:

خوردن روزانه ی صدف، باعث می شود که حداقل ۴ میلی گرم روی(Zinc) به صورت روزانه به بدن آقایان وارد شود‌. روی کمک می کند تا سیستم تولید مثل مردان تقویت شود و تستسترون را افزایش می دهد.

2- ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از رابطه ی جنسی یک فنجان قهوه ی غلیظ بنوشند:

این کار باعث افزایش انرژی اسپرم ها می شود.

راهکارهای تعیین جنسیت فرزند با تغذیه و رژیم غذایی، تنها شانس پسر بودن یا دختر بودن فرزند را تغییر می‌دهد و هیچ قطعیتی در تعیین جنسیت اتفاق نمی‌افتد.

امیدواریم که این مطلب نیز مانند سایر مطالب مجله ژن سبز برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. منتظر نظرات و پیشنهادات شما برای بهبود مطالب هستیم.

منابع :
?www.webmd.com:Is Mom's Diet a Key to Her Baby's Sex
?www.livestrong.com:Is There a Specific Diet for Having a Baby Boy
?www.livestrong.com:Is There a Special Diet for Conceiving a Girl