دوتایی های شگفت انگیز(کراتین هدیه) با ارسال رایگان+خرید حضوری


دسته‌بندی کالاها

7 هوس غذایی که نشانه بیماری است

نویسنده: مدیرسایت
منتشرشده در: 22 فروردین 1401

هوس غذایی ،میل شدید برای یک غذای خاص است. این تمایل می‌تواند غیرقابل کنترل باشد و تا زمانی که فرد وعده غذایی خاصی را دریافت نکند راضی نشود.

تمایل به غذای خاص یک امر طبیعی است اما گاهی بیش از یک درخواست ساده است که می‌تواند بگوید بدن شما به چه چیزی احتیاج دارد.

در این بخش به چند مورد از اشتیاق‌های غذایی شما اشاره خواهیم کرد که یک علامت برای این است که متوجه شوید بدن شما چه می‌گوید.

  • میل شدید به یخ
  •  میل شدید به شکلات
  • میل شدید به نوشابه
  • میل شدید به چیپس
  • میل شدید به آب
  • میل شدید به چوب شور
  • میل شدید به پاپ کورن

هوس غذایی; میل شدید به یخ

افرادی پیدا می‌شوند که علاقهٔ زیادی به خوردن یخ دارند اما اگر به صورت مداوم اشتیاق به چیزهای سرد را پیدا کردید می‌تواند یک نشانه از آنمی یا همان کم خونی باشد.

هوس غذایی به یخ نشانه آنمی است- ژن سبز

طبق مطالعاتی که در سال 2014 صورت گرفته است محققین فرضیه‌ای مبنی بر اینکه جویدن یخ ممکن است به طور موقت جریان خون به مغز را افزایش دهد ارائه دادند که این علاقه برای مقابله با کاهش جریان خونی است که در اثر کمبود آهن پدید می‌آید.

هوس غذایی; میل شدید به شکلات

بر طبق مطالعات صورت گرفته اگر به طور مداوم در جستجوی یافتن شکلات هستید شاید به این خاطر باشد که شما به افسردگی مبتلا هستید و با خود درمانی و خوردن چیزهای شیرین سعی در بهبود حال خود دارید.

هوس غذایی به شکلات، ممکن است نشانه بیماری افسردگی باشد- ژن سبز

خوردن حدود 28 گرم از شکلات تلخ باعث افزایش سطح خونی دو هورمون سروتونین و دوپامین می‌شود؛ این دو هورمون هورمون‌هایی هستند که باعث ایجاد حس خوب در بدن می‌شوند به علاوه شکلات حاوی منیزیم و تئوبرومین است که این دو ماده باعث کاهش سطح هورمون‌های ایجادکننده استرس می‌شوند، همچنین باعث شل شدن عضلات شما می‌شوند.

هوس غذایی; میل شدید به نوشابه

بسیاری از مردم بر این موضوع تأکید دارند که حتی یک روز هم نمی‌توانند بدون خوردن کوکا یا پپسی به سر کنند. اگر شما به این نوشیدنی شیرین و گازدار علاقه دارید شاید به خاطر کافئینی است که در این نوشیدنی وجود دارد. هر لیوان از نوشابه شامل 30 میلی‌گرم کافئین است که برای ایجاد یک سرحالی و بیداری خوب کافی است.

هوس غذایی به نوشابه، ممکن است نشانه کمبود کلسیم باشد- ژن سبز

یک علت شایعی که ممکن است باعث علاقه شما به نوشابه باشد کمبود شدید کلسیم است چراکه فسفریک اسید موجود در نوشابه می‌تواند باعث برداشت کلسیم و منیزیم از استخوان و ورودشان به خون شود. به همین خاطر است که نوشیدن زیاد این نوشیدنی می‌تواند پوکی استخوان را به همراه داشته باشد.

هوس غذایی; میل شدید به چیپس

چیپس و سیب زمینی سرخ شده از جمله غذاهای رایج است و افراد زیادی هستند که به آن علاقه دارند، اما استفادهٔ بیش از حد از این نوع غذاهای چرب، ممکن است نشان‌دهنده این موضوع باشد که بدن شما دچار کمبود در اسیدهای چرب سالم است.

هوس غذایی به چیپس، نشانه نیاز بدن به اسیدهای چرب سالم است- ژن سبز

بدن ما قادر به ساخت اسید چرب نیست و اسید چرب مورد نیاز خود را از مواد غذایی روزانه مانند ماهی سالمون و… تأمین می‌کند.

هوس غذایی; میل شدید به آب

اگر فردی هستید که دائم احساس تشنگی می‌کنید شاید به این خاطر باشد که بدن شما دهیدراته شده است و به شما هشدار می‌دهد باید آب بنوشید اما اگر همیشه به دنبال خوراکی های مرطوب هستید ممکن است این یک نشانه از یک مشکل جدی مانند دیابت باشد.

 

هوس غذایی به آب ، ممکن است نشانه دیابت باشد- ژن سبز

تشنگی بیش از حد و به صورت تکرر ادرار، یکی از اولین علائمی است که نشان می‌دهد سطح انسولین خون شما کمتر از مقدار طبیعی است. این شرایط پیش آمده سبب می‌شود تا مقدار قند در خون شما بیشتر از حالت معمول شود و کلیه‌های شما را به اضافه کاری وا دارد تا بتواند این مشکل را پردازش کند. زمانی که این اتفاق می‌افتد کلیه به همراه قند، مقداری آب هم در ادرار ترشح می‌کند که این علت تشنگی شما است.

اگر قبلاً شنیده بود که ادرار افراد مبتلا به دیابت شیرین است حال علت آن را هم می دانید.

در صورت علاقه برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیابت می‌توانید به مطلب نوشته شده توسط فیت شیت مراجعه کنید.

هوس غذایی; میل شدید به چوب شور

اشتیاق به نمک می‌تواند یک نشانه از کمبود مواد معدنی باشد. این موضوع به ویژه در بانوان بسیار شایع است و می‌تواند نشان دهنده این باشد که این افراد دچار سطح پایینی از کلسیم، منیزیم و زینک در بدن خود هستند.

 

هوس غذایی به مواد شور، ممکن است نشان دهنده کمبود زینک در بدن باشد- ژن سبز

علاوه براین اشتیاق بیش از حد و نابه جا برای نمک، می‌تواند نشانهٔ بیماری آدیسون و سندرم بارتر باشد، به خصوص اگر همراه با علائم دیگر مانند خستگی، کاهش وزن و تغییر رنگ پوست باشد.

هوس غذایی; میل شدید به پاپ کورن

بدن برای انجام عملکردهای خود به هر دو مادهٔ گلوکز و سدیم احتیاج دارد و این دو ماده ازجمله موادی است که به هنگام ورزش از بدن شما خارج می‌شود به خصوص هنگامی که شدیداً در حال عرق کردن هستید.

هوس غذایی به مواد غذایی شور و شرین باعث بهبود بدن بعد از فعالیت فیزیکی می‌شود- ژن سبز

بنابراین اگر بعد از ورزش یا فعالیت فیزیکی به دنبال خوردن چیزهای شور و شیرین هستید،به این علت است که بدن شما برای بهبود شرایط فیزیکی خود و برای ذخیره مواد از دست رفته، به این مواد غذایی احتیاج دارد.

شاید دلیل نوشیدنی‌های شور و شیرینی که بعد از فعالیت فیزیکی استفاده می‌شود، هم همین باشد.

 

منبع مقاله: ?rd.com: What Your Food Cravings Secretly Reveal About Your Health

 

 

مقالات مشابه

دیدگاه‌ها

مجموع دیدگاه‌ها:

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید

کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه لطفا با نام کاربری خود وارد شوید .

با ثبت دیدگاه و مشارکت در ارائه توضیحات این کالا، به سایر کاربران در انتخاب کمک کنید
خانه دسته‌بندی مجوزها حساب‌کاربری