دوتایی های شگفت انگیز(کراتین هدیه) با ارسال رایگان+خرید حضوری


دسته‌بندی کالاها

ورزش و لاغری

نویسنده: مدیرسایت
منتشرشده در: 22 فروردین 1401

امروزه ورزش تا اندازه ای اهمیت پیداکرده است که هر بیماری پس از وارد شدن به مطب پزشک، اولین سوالی که پزشک بعد از معاینه از او می پرسد این است که : روزانه چه مقدار فعالیت ورزشی صحیح دارید؟

ورزش مهمترین روشی است که به واسطه آن می توان زندگی سالمی داشت. همانگونه که می دانید، علت بسیاری از بیماری ها، استرس است که انجام ورزش روزانه باعث کاهش استرس های روزمره زندگی شده و می تواند جلوی ابتلا به بسیاری از بیماریها را بگیرد.

سلامت ما در دستان خودمان است. فقط با داشتن مقدار کمی همت و پشتکار می‌توان به ورزش رو آورد و بدون هزینه‌های بیهوده و گزاف می‌توان همیشه در سلامت کامل بود.

با ما باشید

ورزش و دلیل اهمیت آن

ورزش امروزه به دلیل اثرات مثبت آن بر بدن و بهبود شرایط جسمانی اهمیت بسیاری پیدا کرده و اثبات اهمیت ورزش از راه‌های مختلف بر مردم باعث شده که علم ورزش اهمیت بالایی کسب کند وعده‌ی بسیاری هرروزه به آن روی بیاورند.

ورزش باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود؛ این موضوعی است که سالانه افراد زیادی جان خود را بابت این موضوع از دست می‌دهند و تنها عاملی که باعث برگشتن فرد به زندگی عادی خود می‌شود ورزش است.

ورزش باعث پارگی‌های ریزی می‌شود که درد بعد تمرین از همان نشاءت می‌گیرد که انجام ورزش منظم باعث می‌شود فرد، بدن خود را به شیوه صحیحی هایپرتروفی کند.

تحقیقات بسیاری نشان داده داده افراد ورزشکاری که دچار بیماری می‌شوند مراحل بازگردانی این بیماران به زندگی روزمره‌شان با سرعت زیادی انجام می‌شود.

چرا مردم به ورزش روی آورده‌اند

اثرات ورزش برای بدن ازلحاظ لاغری

کاهش چربی

زندگی بی استرس

کاهش بیماری‌ها

کاهش کلسترول

کاهش ضربان قلب

و…

باعث شده هرروز بیشتر از روز قبل مردم به ورزش روی بیاورند.

ورزش منظم و روتین، جز فایده و تأثیر مثبت بر بدنT عوارضی نخواهد داشت. همه ما این را دانسته‌ایم که برای بهبود شرایط جسمانی، به دور کردن استرس از خود و رسیدن به سبک زندگی سالم باید به ورزش صحیح روی بیاوریم، آن را طبق برنامه اجرا کنیم و ورزش را جز جدانشدنی زندگی خود قرار بدهیم. علت اصلی روی آوردن به ورزش این هست که پیشگیری بهتر از درمان است.

با ورزش کردن از تعداد زیادی از بیماری‌ها فاصله می‌گیریم و بدن خود را به هر شکلی که تمایل داشته باشیم از طریق ورزش کردن می‌توانیم بسازیم.

وقتی‌که می‌توانیم به زندگی بدون استرس، سبک زندگی سالم و ایدئال با کمترین هزینه برسیم بنابراین تصمیم منطقی و درست این است که خود را دچار بیماری نکنیم و با انجام ورزش صحیح و روتین زندگی پرنشاطی داشته باشیم.

ورزش برای افراد دیابتی و چاق

ورزش برای این قشر از افراد اهمیت بسیار بالایی دارد چراکه ورزش با قرار دادن قند در اختیار سلول باعث سوختن قند می‌شود و به افراد دیابتی، انرژی در جهت انجام کارهای خود می دهد افراد دیابتی می‌توانند شرایط بهتر و نرمالی در مقایسه بازمان عدم انجام ورزش، داشته باشند.

این نکته را خدمت شما عرض کنم که افراد دیابتی نباید با عدم مصرف قند به‌ صورت سرخود به بهانه کاهش میزان قند بدنشان روبه‌رو شوند، انجام این کار به سیستم بدنی و افت شدید قند خون و گاهی اوقات بی‌هوش شدن آن فرد را به همراه خواهد داشت.

چه‌بسا افراد دیابتی که چاق هم هستند از یک بعد به کاهش وزن و از بعد دیگری به‌ قرار دادن قند بدن در اختیار سلول می‌توان ارزش و اهمیت ورزش را متوجه شد.

آیا به نظر شما این قشر از افراد نباید به ورزش روی بیاورند؟

پاسخ مثبت است باید روی بیاورند، چون راه دیگری وجود ندارد. چه افراد دیابتی با وزن نرمال و چه افراد دیابتی بسیار سنگین‌وزن باید ورزش صحیح را قسمت جدانشدنی زندگی خود قرار بدهند تا هم نحوه سوختن قند و هم به‌مرور زمان کاهش وزن را تجربه کنند.

ورزش این افراد، خاص و با دقت بالایی باید طراحی شود تا قند خون آن‌ها به‌سرعت کاهش پیدا نکند و بتوانند همچنان به فعالیت خود ادامه بدهند و در کنار تمرین به بحث لاغری و کاهش وزن آن‌ها هم توجه ویژه‌ای شود.

آرام‌آرام نقش ورزش و میزان اهمیت آن برای ما در حال نمایان شدن است؛ باید توجه داشت که افراد سالم و بدون هیچ‌گونه امراضی هم، باید به سمت ورزش صحیح و اصولی زیر نظر متخصص ورزش روی بیاورند و با دقت و حساسیت بالایی آن را انجام دهند تا دچار بیماری های مختلفی نشوند.

انواع سیستم های تمرینی

 • استقامتی
 • هوازی
 •  قدرتی
 •  سرعتی
 •  هوازی
 •  و …

ورزش انواع و شیوه‌های مختلفی در هر یک از دستگاه‌های تمرینی ذکرشده دارد که از هریک از این آیتم‌ها ویژگی منحصربه‌فرد خود را دارد.

امروزه از طریق ورزش به هر هدفی که از بعد سلامتی مدنظر دارید می‌توانید برسید. برای طراحی کردن تمرین در هر یک از ابعاد ذکرشده اصول خاصی را باید رعایت کنید.

طراحی تمرین باید بر اساس توانایی فرد، سن، جنسیت، هدف و … فرد موردنظر باشد تا تمرین فقط برای همان فرد مؤثر باشد.

با ورزش کردن حتی ورزش روتین صبحگاهی می‌توان به‌سلامتی جسمانی و روحی مناسبی رسید، یادتان باشد که توجه و ملاحظه‌های بسیاری باید برای تغذیه خود داشته باشید، اینکه ورزش خود را روتین و منظم انجام دهید ولی ازلحاظ تغذیه طبق دستورات متخصص تغذیه خود پیش نروید سلامت جسمانی و روحی خود را به دست نخواهید آورد.

ورزش و تغذیه در کنارهم روی برنامه و زیر نظر متخصص خود جوابگو خواهند بود و هرکدام به‌تنهایی تأثیرات مؤثری نخواهند داشت.

ورزش و لاغری

رسیدن به وزن نرمال از طریق ورزش

همان‌طور که گفته شد از طریق انواع دستگاه‌های تمرینی می‌توان به هر هدفی (کاهش وزن، افزایش وزن، تناسب‌اندام، افزایش قدرت، سلامت قلبی عروقی و…) که داشته باشید برسید.

شما می‌توانید با سیستم چربی سوزی در تمرین (هوازی) در مدت‌زمان بالا وارد فاز چربی سوزی شوید و کاهش وزن را به‌مرور در خود شاهد باشید.

ورزش با سوزاندن کالری بدن شما و برنامه تغذیه با دریافت مواد غذایی مغذی برای بدن، در بازه زمانی مشخص در جهت رسیدن به وزن موردنظر خودتان کمک بسیاری خواهند کرد.

بسیاری از افراد و متخصصین اهمیت ارتباط مستقیم کاهش وزن و ورزش اصولی را درک کرده‌اند و به آن پی برده‌اند. چه افرادی که می‌خواهند لاغر شوند به متخصص ورزش خود رجوع می‌کنند و چه افرادی که به دلیل وزن بسیار بالا به سمت عمل های مختلف کاهش چربی (بالن، بای پس و…) می روند بعد عمل، ورزش را دیگر از زندگی خود جدا نمی‌کنند.

پس چه‌بهتر است قبل از روبه‌رو شدن با اضافه‌وزن، ورزش را به‌طور منظم و دقیق انجام دهیم و نگذاریم به چاقی، دیابت، کبد چرب و… گرفتار شویم.

خانمی از شیراز سؤال پرسیده بوده‌اند که با حجم بالای چربی در شکم و پهلوها و… در سن 62 سالگی، بعد از تعدادی زایمان آیا می‌توان بدون هزینه زیادی از این مقدار چربی و داشتن آرتروز راحت شد؟

پاسخ من مثبت بود.

آن خانم با دستورات و توصیه های متخصص ورزش وچکاپ ماهانه آزمایش‌های موردنظر، زیر نظر پزشک، بدون پرداختن هزینه‌های بالا توانست 14 کیلوگرم وزن کم کند و همراه با کاهش وزن مخصوصاً از وزن 5 تا 14 کیلوگرم توانست میزان درد آرتروز زانو خود را به میزان بالایی کاهش دهد وزندگی راحت توأم با سلامت جسمانی و روحی به دست بیاورد.

ورزش و لاغری

ورزش ولاغری!

با ورزش کردن و لحاظ کردن معیار های فیزیولوژی بدن می‌توان به میزان وزن مناسبی دست پیدا کرد.

 • صبر
 • تمرین
 • تغذیه
 • خواب
 • برنامه ریزی روتین و منظم

را نباید فراموش کرد؛ هرکدام از این موارد یک کلمه است ولی دنیایی ازتاثیرات بزرگ و پرکاربرد است که برای بدن تأثیرات بسیاری می‌گذارند که با عدم رعایت آن‌ها هیچ‌وقت نمی‌توان به هدف خود در بعد سلامتی رسید.

بهترین راه برای کاهش وزن این است که برای ساعت، روز، هفته، ماه و سال خود برنامه بچینید و طبق برنامه خاص و منظم پیش رفت؛ تا این‌گونه نباشد که بعد لاغری با کمبودهای ویتامین،پروتین، کربوهیدرات و چربی روبه‌رو شوید تا هرروز به مطب پزشک رجوع کنید.

با ورزش صحیح و اصولی  بله می‌توان به لاغری خوبی رسید و به میزان قابل‌توجهی چربی‌های اضافی را از بدن خود دور کنیم تا به وزن ایدئال برسیم اما یادمان باید باشد که به هر قیمتی خودمان را لاغر نکنیم؛ منظورم این است که اگر بخواهیم راه یک سال را در 2 ماه برویم جز با بستری کردن خودمان در بیمارستان هیچ کار دیگری انجام نداده‌ایم.

برای افرادی که BMI آن‌ها بالای 30است نباید به هر طریقی با کاهش وزن شدید در بازه زمانی بسیار کم، ‌وزن خود را کم کنند و همچنین نباید تعداد ماه و سال‌هایی (بازه زمانی) که برای کاهش وزن انتخاب کرده‌اند به‌قدری بالا باشد که انگیزه آن‌ها از بین برود.

اگر کمی منطقی فکر کنید متوجه خواهید شد که افزایش وزن شما یک‌شبه اتفاق نیفتاده که بخواهید یک‌شبه چربی‌های خود را از طریق

 • شدیدترین برنامه‌های تمرینی طاقت‌فرسا و بدون اصول
 • افتضاح‌ترین برنامه‌های غذایی بدون پشتوانه فکری کاهش دهید.

افرادی که BMI آن‌ها بالای 30 هست چندین سال راه عدم فعالیت بدنی و تغذیه ناسالم را پیش‌گرفته‌اند که الآن دچار چاقی بیش‌ازحد شده‌اند.

پس حداقل هم‌اندازه با ماه و یا سال‌های پرخوری و بی فعالیتی خود، در جهت لاغری و کاهش وزنتان به خودتان زمان بدهید.

از بین رفتن بیماری‌ها از طریق ورزش

با انجام دادن ورزش صحیح طبق برنامه تخصصی و منظم همراه با برنامه تغذیه صحیح زیر نظر متخصص تغذیه می‌توان از بیماری‌های زیادی فاصله گرفت وزندگی سالمی داشت. ورزش صحیح می‌تواند به‌سلامت قلبی عروقی، ریوی، عضلانی، روحی و … ما اثرگذار باشد و ما بتوانیم بدون داشتن بیماری در این زمینه‌ها زندگی خوبی داشته باشیم.

ورزش می‌تواند بر بیماری‌های چاقی، دیابت، سکته قلبی، سرطان، فشارخون ، سکته مغزی و … تأثیرات مستقیم و مثبتی داشته باشد تا به حال ما کمک کند که از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها سر درنیاوریم.

حتی افرادی که ورزش منظم و صحیحی دارند در سنین بالایی دچار بیماری‌های بدی می‌شوند بازه زمان باز توانی آن‌ها برای رسیدن به زندگی عادی آن‌ها بسیار سریع‌تر اتفاق می‌افتند و اینکه این افراد به دلیل داشتن ورزش منظم در مقایسه با افرادی که ورزش نمی‌کردند آسیبی که به بدن آن‌ها به خاطر دچار شدن به بیماری در سنین بالا می‌شود بسیار ناچیزاست؛ مثلاً افرادی که ورزش می‌کردند در مقایسه به افرادی که ورزش نمی‌کردند اگر در سنین  بالا دچار سکته شوند هم بازه باز توانی آن‌ها سریع‌تر به اتمام می‌رسد و هم اینکه آسیبی که به مغز آن‌ها واردشده در مقایسه با افرادی که ورزش نمی‌کردند بسیار اندک خواهد بود.

امروزه در مطب هر پزشکی که می‌رویم بعد تجویز داروها، توصیه‌های جدی و زیادی را در مورد ورزش  منظم و صحیح می‌کند که اگر بخواهیم زندگی خوبی داشته باشیم نباید آن را از زندگی روزمره خود جدا کنیم.

ورزش و لاغری

 طراح بدن خودت باش

طراح خوش‌فکر، بدنت را در دنیای واقعی خوش‌فرم نقاشی کن.

علاوه بر کاهش وزن و لاغری می‌توانید از طریق ورزش صحیح بدن خودتان رو طراحی کنید که کدام‌یک عضلات شما به چه شکلی و میزان حجم آن به چه اندازه باشد.

شما طراح زیبایی خواهید بود اگر با طرز تفکر صحیح و به‌دوراز هیجانات عمل کنید، پس چه چیزی از این بهتر که هم سلامت روحی و هم سلامت جسمانی خودتون را خودتون تضمین کنید و آن‌گونه که دوست داشته باشید به عضلاتتان شکل و نما بدهید.

طراح متفکر کسی است که در زمان مناسب بهترین نتیجه را از عمل خود بگیرد.

برای لاغری چند درصد ورزش و چند درصد تغذیه مؤثر است؟

میزان تأثیر ورزش و تغذیه بر لاغری به یک نسبت هست و هر دو جز جدانشدنی درزمینهٔ سلامت و تناسب‌اندام هست.

نمی‌شود فقط تغذیه را رعایت کرد و ورزش نکرد و انتظار داشت که به وزن ایدئال و به‌سلامت جسمانی خوبی رسید، ورزش برای لاغری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بدون داشتن ورزش اصولی داشتن بدن استاندارد امکان‌پذیر نخواهد بود.

برای رسیدن به لاغری هم تغذیه را باید جدی گرفت و هم ورزش را. ورزش باعث سوختن کالری و تخریب بافت‌های بدن می‌شود و تغذیه سالم زیر نظر متخصص آن باعث جذب کالری و مواد غذایی از منابع غذایی درست و مدنظر به بدن می‌شود که این دو عامل باعث می‌شود بدن به هدفی که دارد برسد.

ورزش برای لاغری افراد بسیار چاق، چگونه تأثیر می‌گذارد؟

برای افرادی که چاقی بسیار زیادی دارند و BMI آن‌ها بالای 30 باشد و اضافه‌وزن شدید داشته باشند نمی‌توان ورزش‌های زیادی به آن‌ها در برنامه تمرینی‌شان نوشت جز تمرینات محدود و خاص چراکه با آسیب‌های فیزیکی مفاصل مخصوصاً در اندام تحتانی روبه‌رو خواهند شد و بجای به دست آوردن سلامتی‌شان، سلامتی خود را با خطرات جدی روبه‌رو می‌کنند که تا آخر عمر از آن رنج ببرند.

توصیه من برای شما این است که افرادی با BMI بالا باید بیشتر بر روی تغذیه خود مانور بدهند و از تمرینات خاص و حساسی زیر نظر متخصص ورزش خود بهره مند شوند که خدای‌نکرده دچار آرتروز در مفاصل خود نشوند.

بسیاری از افراد با وزن بالا به سمت باشگاه‌ها می‌روند و شروع به استفاده از تردمیل و طناب می‌کنند که هردو این‌ها برای آن‌ها مثل سم هست و بعد انجام این تمرینات که کاهش وزن را در بدن خود مشاهده کردند، میگویند چرا مفصل ران من و یا مفصل زانوی من درد شدیدی دارد دریغ از اینکه بدانند استفاده از تردمیل مانند محکم ضربه زدن چکش سنگین به جسمی هست.

این اتفاق بیشتر برای مفاصل اندام تحتانی می‌افتد چراکه تمام وزن بدن به خاطر نیروی جاذبه به اندام تحتانی انتقال پیدا می‌کند و با دویدن روی تردمیل مانند چکش عمل می‌کند.

ورزش کردن با سوزاندن کالری بدن باعث کاهش وزن فرد می‌شود؛ اگر طبق برنامه پیش برویم می‌توان با کاهش کالری دریافتی به‌مرور چربی‌های بدن خود را از بدنمان دور کنیم.

درواقع اگر با برنامه پیش برویم با کاهش تقریباً 7 هزار کالری می‌توان یک کیلوگرم کاهش وزن انجام داد و این مقدار از کالری هم باید از طریق ورزش و هم از طریق تغذیه کنترل کرد که بدن دچار آسیب نشود.

  آقای 56 ساله یا قد 169 و وزن 116 کیلوگرم سؤال کرده بودند که چطور می‌شود به لاغری و کاهش وزن مناسبی برسم بدون اینکه زانوی من مانند برادرم براثر ورزش در وزن بالا دچار ساییدگی مینیسک نشود؟

پاسخ من برای این سؤال که اشاره‌ای در بالا کردم این است که برای این قشر از افراد از تمرینات کنترل‌شده زیر نظر متخصص ورزش و پزشکی ورزش باید بهره برد و اینکه از برنامه استخر به شیوه صحیحی باید استفاده کرد تا کاهش وزن شما به‌دوراز آسیب‌های جسمانی اتفاق بیافتد.

سؤال بعدی را آقاپسر 14 ساله با اضافه‌وزن زیاد پرسیدند که

چطور می‌شود به لاغری و کاهش وزن خوبی برسم؟  تا الآن 3 تا باشگاه عوض کردم نتیجه‌ای نگرفتم.

جواب بنده به شما این است در کار خود اول صبور باشید و از یک برنامه غذایی اصولی و برنامه تمرینی استاندارد پی روی کنید و برای لاغری، در باشگاه نیاز به دستگاه‌های خیلی خاص و کمیاب نیستید اگر تمرینات صحیح طبق هدفی که دارید داشته باشید و برنامه مناسب تغذیه داشته باشید در بازه زمانی خیلی کم می‌توانید به نتیجه مطلوبی بگیرید.

نتیجه‌گیری ورزش و لاغری

ورزش، لاغری و تغذیه بدون هم امکان‌پذیر نیستند و اگر به لاغری و تناسب‌اندام فکر می‌کنید باید از تمرینات صحیحی بهره‌مند شوید و نباید این‌طور باشد که یک روز شدید تمرین کنید یک روز ملایم و یک روز اصلاً تمرین نکنید.

برنامه تمرینی برای دست‌یابی به هدف ایدئال باید روتین و منظم و به‌دوراز احساسات شخصی باشد و اینکه نباید از برنامه غذایی صحیح به دور بود.

تمرینات ورزشی بهترین دوست شما در جهت رسیدن به‌سلامتی کامل خواهد بود و آن را در زندگی خود مانند نوشیدن آب جز جدانشدنی برنامه زندگی خود بدانید.

همچنین شما میتوانید در کنار داشتن یک برنامه ورزشی و اصولی و یک برنامه غذایی ، از مکمل های ورزشی برای نتیجه گیری بهتر استفاده کنید . اگر شما قصد خرید پروتئین ، گینر ، کراتین و یا ال کارنتین و دیگر مکمل های ورزشی را با قیمت بسیار مناسب دارید همین الان میتوانید ار فروشگاه ژن سبز خریداری کنید.

مقالات مشابه

دیدگاه‌ها

مجموع دیدگاه‌ها:

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید

کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه لطفا با نام کاربری خود وارد شوید .

با ثبت دیدگاه و مشارکت در ارائه توضیحات این کالا، به سایر کاربران در انتخاب کمک کنید
خانه دسته‌بندی مجوزها حساب‌کاربری